Menu kategorii
 • Czy posiadamy już October 2018 Update? Sprawdzamy numer wersji systemu

  Czy posiadamy już October 2018 Update? Sprawdzamy numer wersji systemu

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  12:00
  02.11.2018
  7743 wyświetlenia

  Po kilku dużych aktualizacjach Windows 10, które miały miejsce od czasu premiery systemu, wiemy już, że odbywają się one "po cichu". O dostępności aktualizacji jesteśmy informowani standardowym komunikatem z nazwą kodową pakietu i numerem wersji. O tym, że właśnie zainstalowaliśmy tzw. feature update, dowiemy się dopiero po ponownym uruchomieniu systemu, ale też nie zawsze, jeżeli akurat nie korzystamy z nowości, które zostały wprowadzone do systemu.

  Podobnie będzie w przypadku October 2018 Update. Bezpośrednio nigdzie nie znajdziemy informacji, że zainstalowaliśmy właśnie tę aktualizację, a dostępny będzie jedynie numer wersji systemu, czyli w tym wypadku 1809. Tak było również przy wcześniejszych aktualizacjach. Fall Creators Update był oznaczony numerem 1709, a April 2018 Update numerem 1803. Jak więc sprawdzić, czy nasz system został już zaktualizowany do najnowszej wersji, bez konieczności przeglądania nowych funkcji?.

  Polecenie winver

  1. Korzystając ze skrótu klawiszowego Windows + R, otwieramy panel Uruchamianie;
  2. Wprowadzamy komendę winver i zatwierdzamy klawiszem Enter.

  W nowym oknie Windows - informacje znajdziemy szczegóły dotyczące naszej instalacji systemu Windows 10 - numer wersji oraz numer kompilacji. October 2018 Update oznaczony będzie numerem 1809.

  Panel informacji o systemie Windows 10

  Informacje o systemie w aplecie Ustawienia

  1. Otwieramy aplet Ustawienia;
  2. Przechodzimy do kategorii System, a następnie do sekcji Informacje.

  W nowym oknie szukamy sekcji Specyfikacja systemu Windows. Tam dostępne są informacje o wersji systemu operacyjnego, numerze kompilacji oraz dacie instalacji. Nas interesuje pozycja Wersja, przy której powinien znajdować się numer 1809, oznaczający October 2018 Update.

  Panel informacji o systemie Windows 10


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Cenne wskazówki dla Windows 10