Menu kategorii
 • Czy Microsoft zmienił swoje plany co do przyszłości Painta?

  Czy Microsoft zmienił swoje plany co do przyszłości Painta?

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  15:53
  12.02.2019
  495 wyświetleń

  Jakiś czas temu Microsoft zaczął otwarcie ostrzegać przed tym, że klasyczny Paint zostanie zastąpiony całkowicie przez Paint 3D. Obecnie obie aplikacje koegzystują w Windows 10. W Paint pojawiła się jedynie informacja, stale przypominająca o rychłym końcu tej aplikacji. To jednak nie zraziło użytkowników, którzy ciągle bardzo chętnie z niej korzystają. Bardzo możliwe, że Microsoft się zreflektował i postanowił ponownie przemyśleć pomysł usunięcia z systemu oryginalnego Painta.

  Paint Komunkat

  W najnowszej kompilacji 19H1 w programie Insider zauważono, że informacja o spodziewanym usunięciu Painta zniknęła z menu narzędziowego. Oczywiście nie przesądza to o niczym i wcale nie musi oznaczać tego, że Microsoft zmienił decyzję. Warto przypomnieć, że Paint zostanie tylko usunięty z Windows 10, ale nie usunięty całkowicie. Ma być nadal dostępny z poziomu Microsoft Store i będzie go można w przyszłości w dowolnej chwili zainstalować ponownie.

  Może właśnie to zwiastuje ta zmiana. Microsoft stwierdził po prostu, że wszyscy już doskonale wiedzą o przyszłym losie Painta i już się z nim pogodzili. Paint 3D spotkał się ze sporą dawką hejtu i jest krytykowany za niepotrzebne skomplikowanie i rozbudowanie podstawowych funkcji. Użytkownicy oczekują od Painta prostoty, a Paint 3D jest jej przeciwieństwem. A co Wy sądzicie o następcy Painta? Czy korzystacie z jego funkcji 3D? Dajcie znać w komentarzach!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-may-have-given-up-on-killing-microsoft-paint-for-windows-10/

  Polecamy również w kategorii Windows 10