Cuphead pojawił się w PlayStation Store. Co tam robi produkcja ID@Xbox?

Cuphead pojawił się w PlayStation Store. Co tam robi produkcja ID@Xbox?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:28
28.07.2020
1498 wyświetleń

Cuphead to jeden z czołowych tytułów, który wyszedł ze stajni ID@Xbox, czyli programu Microsoftu wspierającego niezależnych deweloperów publikujących na platformie Xbox. Ku zaskoczeniu wielu został on dziś zauważony w PlayStation Store. Stało się możliwe, że świetnie przyjęta platformówka, początkowo dostępna ekskluzywnie na Xboksa, trafi niebawem na PS4.

Gra pojawiła się w sekcji nowych gier w PlayStation Store kilkanaście godzin temu. Cuphead może trafić na PS4, pojawia się teraz w międzynarodowych sklepach PSN, ale sam listing gry jeszcze się nie ładuje — poinformował Wario64, użytkownik Twittera, który jako pierwszy wypatrzył tę nowość.

Co ciekawe, jak kilka godzin później zauważył Wario64, PSN zdał sobie sprawę, że umieścił ikonę Cuphead za wcześnie. Usunęli ją bez wypełnienia luki w PSN store. Rzeczywiście, na liście (a właściwie siatce kafelków) nowych gier pojawiło się puste miejsce. Niewykluczone, że ikona Cuphead była tylko placeholderem, czyli elementem opublikowanym nieco przedwcześnie i pozbawionym realnego odniesienia. Z drugiej strony mogło to być celowe działanie Sony, by o możliwym wydaniu gry na PlayStation zrobiło się głośniej.

Cuphead został oryginalnie wydany na wyłączność dla Xbox One i Windows pod marką ID@Xbox, niemniej jednak w zeszłym roku Microsoft pomógł w jego wydaniu na Nintendo Switch, a gra zmierza też na systemy w samochodach Tesla. Jest obecna też na macOS. Warto podkreślić, że producentem gry jest Studio MDHR, nienależące do Xbox Game Studios. Z drugiej strony Microsoft zapowiedział niedawno, że nie ma już planów rozszerzania wydawanych przez siebie, ekskluzywnych gier na jakiekolwiek inne konsole.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/idxbox-darling-cuphead-ps4-playstation-store/

Polecamy również w kategorii PlayStation