Cortana preinstalowana na smartfonach Xiaomi z Androidem

Cortana preinstalowana na smartfonach Xiaomi z Androidem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:46
24.11.2016
0 komentarzy
1581 wyświetlenie

W czerwcu tego roku chiński gigant Xiaomi zaczął preinstalować aplikacje Microsoft Office i Skype na swoich telefonach z Androidem. Dziś okazało się, że partnerstwo z gigantem z Redmond najwyraźniej się układa, jako że na urządzeniach znajdzie się też dołączona fabrycznie asystentka Cortana.

Xiaomi potwierdził, że pracuje z Microsoft nad opcję preinstalowania cyfrowej asystentki Cortana na smartfonie Mi Mix z Androidem. Podobny układ został zawarty też z Samsungiem, jednak dotyczył w zasadzie tylko aplikacji z pakietu Office. Na dołączenie aplikacji Cortany zgodzili się wcześniej praktycznie tylko twórcy systemu Cyanogen OS, który nie stawia zewnętrznym aplikacjom takich ograniczeń, jak *czysty* Android rozwijany przez Google. Cortana trafiła wówczas na smartfona OnePlus One i OnePlus 2. Xiaomi stał się teraz drugą firmą, która preinstaluje asystentkę Microsoftu na urządzeniu z Androidem. W ten sposób na pokładzie Xiaomi Mi Mix znajdą się aplikacje Microsoft Word, Excel, Power Point, Outlook i Cortana.

Źródło: WinFuture

Współpraca między firmami ma się nijak do napiętych relacji rządu chińskiego i Microsoft. Jej założeniem było "zbudowanie trwałego, długoterminowego partnerstwa z globalnymi liderami technologicznymi, którego ostatecznym celem jest zapewnienie fanom Mi najlepszych doświadczeń użytkowania". Na owym partnerstwie skorzystały obie strony. Microsoft dostarczył chińskiemu producentowi około 1500 patentów i w zamian za to Xiaomi preinstaluje jego aplikacje na nowym smartfonie Mi Mix.

Choć aplikacje Microsoftu na Androidzie to ostatnie, czego życzy sobie Google, Microsoft - obok zwykłego udostępniania aplikacji w sklepie Google Play - do platformy dociera poprzez współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pozwala to choćby mocniej zintegrować Cortanę z systemem. Tak też stało się w smartfonie Xiaomi, który na polecenie głosowe "Hey Cortana" reaguje analogicznie do "Okay Google".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_comes_with_cortana_preinstalled-news-21808.php

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor