Cortana na końcu listy cyfrowych asystentów

Cortana na końcu listy cyfrowych asystentów

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
11:55
26.04.2019
910 wyświetleń

Od dłuższego czasu wiemy, że Cortana to kolejny niezbyt udany projekt Microsoftu. Wirtualna asystentka miała stanowić dużą konkurencję dla odpowiedników Apple, Google i Amazona. Jakąś konkurencję stanowi na pewno, ale nie taką, żeby zagrozić pozycji głównych rywali.

Microsoft przedstawił wyniki badań dotyczących pozycji Cortany na rynku. Badania zostały przeprowadzone na próbie 5 tys. użytkowników ze Stanach Zjednoczonych w formie ankiety online. Opublikowane wyniki mówią, że Cortana zajmuje trzecie miejsce wśród najpopularniejszych marek wirtualnych asystentów. Produkt Microsoftu plasuje się tuż za Alexą Amazona. Pierwsze miejsce ex aequo należy do Siri oraz Asystenta Google. Zaledwie 1 proc. udziałów należy do mniejszych producentów, których nazwy nie zostały wymienione w ankiecie.

Cortana Usage

Powyższe dane nie powinny nikogo zaskakiwać. Cortana dostępna jest głównie w środowisku Windows 10, a próby wdrożenia jej w obsługę inteligentnych domów na razie na pewno nie będą decydowały o pozycji marki na rynku. Siri od Apple i Asystent Google są produktami domyślnie dostępnymi na smartfonach z iOS i Androidem, a Amazon opiera swoją pozycję na wysokiej jakości urządzeniach zewnętrznych, obsługujących właśnie Alexę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/bizarre-study-claims-cortana-has-19-digital-assistant-market-share/

Polecamy również w kategorii Cortana