Menu kategorii
 • Ciemny układ kolorów w Windows 10 Anniversary Update

  Ciemny układ kolorów w Windows 10 Anniversary Update

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:07
  05.04.2016
  4079 wyświetleń

  Jeżeli uważnie śledziliście przebieg minionego BUILD 2016 lub Edge Web Summit, możliwe, że natknęliście się na drobne wzmianki o ciemnej kompozycji w Windows 10. Nowy raport od Thurrott.com potwierdza, że będzie to jedna z nowości w zbliżającej się "rocznicowej" aktualizacji systemu. Obok poprawionego wsparcia dla piór dotykowych, zaktualizowanego menu Start i Centrum Akcji, Anniversary Update dostarczy długo wyczekiwanej czerni, która może zastąpić wszechobecną biel.

  O ciemnej kompozycji wizualnej po raz pierwszy wspomniał Gabe Aul, szef programu Windows Insider. Udało się ustalić, że funkcja ta jest już testowana w wewnętrznych kompilacjach Microsoftu - można ją po prostu włączyć w menu Ustawienia. Gdy przełączymy się na ów schemat, dosłownie cały Windows stanie się ciemny, niemal całkowicie czarny. Dziś można to uzyskać dla paska zadań, menu Start czy - po części - koloru wiodącego. Nowy schemat rzuci cień na pozostałe elementy interfejsu. Jak to wygląda? Zobaczcie zrzut ekranu:

  Użytkownicy zyskają możliwość przełączenia się na ciemny układ w menu Ustawienia - Kolory. Jest to funkcja, którą smartfony z Windows Phone/Windows 10 Mobile posiadają od lat. Była już dostępna w czasach Windows Phone 7. Teraz będzie można włączyć ją na platformie desktop. Jeśli jednak nie chcecie czekać do wakacji, istnieje możliwość samodzielnego przełączenia się na ciemny schemat. Nie jest to tak proste jak przełączenie jednej opcji w Ustawieniach i wymaga edycji rejestru (zobacz poradnik w j. angielskim). Z tej metody korzystamy na własną odpowiedzialność.

  Wielu użytkowników spędza przed ekranem długie godziny, a odpowiednio dobrane kolory - obok posiadania walorów estetycznych - mogą zmniejszyć zmęczenie oczu. Z takiego rozwiązania korzysta się często w edytorach tekstowych czy nawet multimedialnych. Rozciągnięcie tego na cały systemu wydaje się naturalną konsekwencją. Pytanie tylko, dlaczego tak późno?


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/dark-theme-may-be-coming-in-windows-10-anniversary-update

  Polecamy również w kategorii Windows 10