Chrome stanie się bliższe Edge. Google podpatruje od Microsoftu ciekawą funkcję

Chrome stanie się bliższe Edge. Google podpatruje od Microsoftu ciekawą funkcję

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:59
08.02.2019
1087 wyświetleń

Mamy kolejny dowód na to, że romans Microsoftu i Google, którego dzieckiem będzie nowa przeglądarka Edge, może odbić się również na przeglądarce należącej do Google. Ostatnio informowaliśmy o tym, że Chrome otrzymał w wersji testowej Canary, wsparcie dla ciemnego motywu Windows 10. Tak więc w przyszłości Chrome zacznie respektować ogólny motyw systemu. Pojawią się też powiadomienia w Centrum akcji. Ale to nie wszystko!

W najnowszej wersji Canary pojawiły się bardzo ciekawe flagi w ustawieniach przeglądarki. Pierwsza z nich, Tab Hover Cards, aktywuje okienko podglądu po najechaniu kursorem na nieaktywną kartę. Druga natomiast, Tab Hover Card Images, odpowiada za wyświetlanie podglądu karty po najechaniu na nią kursorem. Coś wam to mówi?

Tab Hoover Chrome Canary

Dobrze zgadliście! Są to funkcje od dawna dostępne w Microsoft Edge. Nowe funkcje Chrome i jego integracja z Windows 10 nie są oczywiście dziełem przypadku. Skoro Edge będzie działać na tym samym silniku, stanie się tak jakby bliźniakiem Chrome. Dlatego też obie przeglądarki mogą mieć w przyszłości jeszcze więcej wspólnych elementów. Takie coś może dziwić, ale z drugiej strony cieszy, bo tak bliska współpraca obu gigantów może mieć bardzo ciekawe owoce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2019/02/08/chrome-is-getting-microsoft-edge-like-tab-preview-feature/

Polecamy również w kategorii Edge