ChatGPT Plus - komercyjny plan subskrypcji dla bardziej wymagających

ChatGPT Plus - komercyjny plan subskrypcji dla bardziej wymagających

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:30
02.02.2023
1050 wyświetleń

OpenAI ogłosił uruchomienie programu pilotażowego ChatGPT Plus, konwersacyjnej sztucznej inteligencji, która potrafi rozmawiać na czacie, odpowiadać na pytania i kwestionować błędne założenia. Jako subskrypcja premium jest to opcja dla bardziej wymagających i... niecierpliwych.

Zgodnie z ogłoszonymi wcześniej planami komercjalizacji swojej technologii OpenAI oferuje subskrypcję ChatGPT Plus w cenie 20 USD/miesiąc. Subskrybenci mogą liczyć na benefity, takie jak:

  • Ogólny dostęp do ChatGPT — nawet w czasie jego szczytowego obciążenia.
  • Szybszy czas odpowiedzi.
  • Priorytetowy dostęp do nowych funkcji i ulepszeń.

ChatGPT Plus jest dostępny dla klientów w Stanach Zjednoczonych. W nadchodzących tygodniach osoby z listy oczekujących zaczną otrzymywać zaproszenia. Wkrótce program zostanie rozszerzony na kolejne kraje i regiony. OpenAI przekonuje, że choć oferuje teraz wersję premium, to nie zapomina o użytkownikach darmowego ChatGPT:

Kochamy naszych darmowych użytkowników i będziemy nadal oferować darmowy dostęp do ChatGPT. Oferując takie ceny subskrypcji, będziemy mogli pomóc w zapewnieniu bezpłatnego dostępu tak wielu osobom, jak to tylko możliwe.

ChatGPT został uruchomiony jako projekt badawczy, który miał pomóc OpenAI lepiej zrozumieć mocne i słabe strony systemu, a także zebrać feedback od użytkowników (których według ostatniego raportu w samym styczniu było ponad 100 milionów). Na podstawie tych opinii firma dokonała paru znaczących aktualizacji, ale też i obserwacji — zwłaszcza w obszarze zastosowań profesjonalnych. Użytkownicy korzystają z ChatGPT m.in. do przygotowywania i edycji treści, w burzach mózgu, jako pomoc programistyczną i w poznawaniu nowych tematów.

OpenAI planuje ulepszać i rozszerzać tę ofertę w oparciu o feedback i potrzeby klientów, ale też eksplorować opcje dla tańszych planów, planów biznesowych i pakietów danych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://openai.com/blog/chatgpt-plus/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja