Centrum akcji

Centrum akcji

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
30.11.2009
8266 wyświetleń

Centrum akcji steruje wyświetlaniem komunikatów głównych funkcji konserwacji i zabezpieczeń systemu Windows 7. Z pewnością jego ostrzeżenie jest nam już znane, gdyż zaraz po instalacji Windows 7, pojawi się w nim komunikat o braku zainstalowanego programu antywirusowego. Centrum akcji reprezentowane jest w zasobniku systemowym pod postacią ikonki flagi. Kiedy system będzie chciał nas poinformować o zabezpieczeniach komputera, flaga ta zostanie przysłonięta czerwonym kółkiem z symbolem X. Oznacza to, że użytkownik powinien jak najszybciej otworzyć centrum akcji i rozwiązać problem. W przypadku mniej istotnych problemów, znak ten nie zostanie umieszczony, ale po otworzeniu Centrum akcji dostaniemy informację o danym problemie. Aby szybko sprawdzić stan komunikatów, można także przesunąć kursor myszki nad ikonę Centrum akcji, co spowoduje wyświetlenie komunikatu o ewentualnej liczbie ostrzeżeń. Więcej informacji można uzyskać, klikając tę ikonę. W celu rozwiązania określonego problemu zgłaszanego w komunikacie należy wybrać z listy właściwą pozycję. Można również otworzyć Centrum akcji, aby wyświetlić komunikat w całości.

Do Centrum akcji dostać możemy się na dwa sposoby: z Panelu sterowania - w obszarze System i zabezpieczenia klikając pozycję Zapoznaj się ze stanem komputera. Drugi sposób to kliknięcie ikony Centrum akcji w zasobniku i wskazanie łącza Otwórz Centrum Akcji. W największej części okna znajdują się komunikaty i ostrzeżenia aktualnie dotyczące komputera. To tutaj można wykonać wszystkie akcje związane z zażegnaniem problemów. Windows 7 sam podpowiada, co możemy zrobić dla poprawy bezpieczeństwa w komputerze. Dodatkowo mamy możliwość wyłączenia wyświetlania komunikatów związanych z konkretnymi sferami bezpieczeństwa. Nawet gdy nie są wyświetlane żadne komunikaty, możemy rozwinąć każdą z sekcji i sprawdzić stan wszystkich funkcji.

Okno Centrum akcji

Centrum Akcji pomaga skutecznie zadbać o bezpieczeństwo komputera, integrując w jednym miejscu wiele różnych funkcji związanych z ochroną systemu Windows 7. Użytkownik nie musi już sam pamiętać o monitorowaniu z osobna programu antywirusowego, firewalla, czy wykonania kopii zapasowej plików. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie można w pełni zaufać oprogramowaniu i wciąż należy stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Artykuły o Windows 7