CES 2021 jako wydarzenie cyfrowe oparte na technologii chmury Microsoftu

CES 2021 jako wydarzenie cyfrowe oparte na technologii chmury Microsoftu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:41
20.10.2020
1624 wyświetlenia

Większość dużych imprez i wydarzeń tego roku została odwołana lub przesunięta z nadzieją, że będzie mogła się odbyć, gdy pandemia ustąpi. Niestety, często trzeba je odkładać ponownie i ponownie... albo zamiast tego utworzyć wydarzenie cyfrowe. W takiej formie odbywają się teraz m.in. wszystkie konferencje Microsoftu i taką też postać przybiorą nadchodzące targi CES 2021.

Już w lipcu Consumer Technology Association (CTA) ogłosiło decyzję o całkowitym przeniesieniu CES 2021 do formy wydarzenia online. Wówczas nieznane jeszcze były szczegóły techniczne ani też dokładna data. Informacje te zostały podane dopiero wczoraj. Planowana wcześniej data (6-9 stycznia 2021 r.) została lekko przesunięta na 11-14 stycznia. Organizator ponadto ogłosił Microsoft jako partnera technicznego, którego technologia będzie napędzać całe wydarzenie.

Consumer Technology Association (CTA) ogłasza dziś, że wybrało Microsoft jako swojego partnera technologicznego dla pierwszego w historii, w pełni cyfrowego CES 2021. Microsoft zapewni rozwiązania, wsparcie i bazowe technologie chmurowe, które umożliwią działanie całkowicie cyfrowej platformy wydarzenia dla CES 2021, najbardziej wpływowego eventu technologicznego, który odbędzie się w dniach 11-14 stycznia. Doświadczenie eventu będzie używać Microsoft Azure, Microsoft Teams i Microsoft Power Platform, aby dostarczyć pokazy wystawców, wydarzenia medialne, program konferencyjny, wydarzenia networkingowe i nie tylko.
— Consumer Technology Association

Jak powiedział CEO CTA, Gary Shapiro, organizacja wybrała Microsoft w wyniku rygorystycznego procesu poszukiwań: Microsoft to globalny lider innowacji i wieloletni sprzymierzeniec CES. Nie możemy się doczekać pracy z nim, aby dać światu CES 2021. Chris Capossela, Executive Vice President i Chief Marketing Officer w Microsoft, dodaje: Cyfrowe eventy dają szansę na ponowne wyobrażenie tego, co jest możliwe. Wykorzystując moc chmury Microsoftu i szeroki ekosystem partnerów, jesteśmy podekscytowani, mogąc pomóc CTA przekształcić CES w całkowicie cyfrowe wydarzenie. Microsoft zdobył już na tym polu doświadczenia, prowadząc w ten sposób własne transmisje, również w czasach sprzed wybuchu pandemii.

CES już od ponad 50 lat służy za scenę, na której pokazują się światowe innowacje. W przyszłym roku również on przybierze innowacyjną formę. Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 1 grudnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://ces.tech/News/Press-Releases/CES-Press-Release.aspx?NodeID=51dc7b26-08a3-40fb-9989-b8e1690239f9

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure