Były menadżer Office i Cortany będzie kierował zespołem G Suite

Były menadżer Office i Cortany będzie kierował zespołem G Suite

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:58
22.10.2019
606 wyświetleń

Przed rokiem pisaliśmy, że kierownik projektu Cortany odchodzi z Microsoft. Javier Soltero pełnił wcześniej stanowiska GM i CVP w Outlook oraz CVP w Office Mobile Group, a przez ostatnie miesiące pracy u giganta zajmował się Cortaną. Odchodząc, podkreślał swoje optymistyczne nastawienie względem dalszego rozwoju produktów Microsoftu, niemniej jednak chciał spróbować sił w czymś nowym.

Jak się okazuje, tym czymś jest G Suite, czyli pakiet aplikacji produktywnych Google. Soltero objął stanowisko Vice Presidenta i będzie kierował zespołem odpowiedzialnym za pakiet. O swojej nowej roli poinformował na LinkedIn:

Nowe wieści z zawodowego frontu... Dołączyłem do Google, by kierować zespołem G Suite! Szansa na pracę z tym zespołem nad produktami, które mają tak głęboki wpływ na życie ludzi z całego świata, jest prawdziwym i rzadkim przywilejem. Jestem podekscytowany, zabierając się do pracy.
— Javier Soltero

Wcześniej, gdy Microsoft przejął Acompli, którego Soltero był współzałożycielem, stał się on pracownikiem Microsoftu. Acompli przeistoczył się w Outlook Mobile, a Soltero zaczął pracę w Office Mobile Group. Później stał się odpowiedzialny za cyfrowego asystenta Microsoftu i zdawał się mieć receptę na podniesienie wartości Cortany. Nie wiadomo dokładnie, jak wiele udało mu się w tej materii zdziałać, jednak w sumie po 4 latach postanowił odejść z Microsoft.

Cortana trafiła pod opiekę zespołu Office, choć to trochę uproszczenie. W rzeczywistości przeszła ona od zespołu AI + Research do zespołu Experiences & Devices, którym kieruje Rajesh Jha. Odpowiada on również za Microsoft Office, który jest największym rywalem G Suite. I tak koło się zamyka.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.linkedin.com/in/jsoltero/

Polecamy również w kategorii Cortana