BuildFeed zamknięty. To koniec z przeciekami kompilacji Windows 10

BuildFeed zamknięty. To koniec z przeciekami kompilacji Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:41
15.01.2019
734 wyświetlenia

Jeśli ktoś śledzi świat technologii Microsoft nieco uważniej lub po prostu jest naszym wiernym czytelnikiem, to na pewno kojarzy pewnego użytkownika Twittera, który prowadzi konto BuildFeed. Na koncie tym pojawiają się nieoficjalne informacje na temat nadchodzących kompilacji systemu Windows. Wycieki pochodziły wprost z Microsoftu i do tej pory, przez ostatnie 5 lat kanał działał bez żadnych problemów i był źródłem wielu aktualności, nie tylko na CentrumXP, ale na wielu zagranicznych portalach technologicznych.

Działał, bo najwidoczniej czyjaś cierpliwość się skończyła. Po dosyć obszernym wycieku, jaki pojawił się w ostatnich 24 godzinach, kanał oficjalnie poinformował o zakończeniu działalności. Co więcej, wbrew temu, co początkowo zakładano, nie jest to najwidoczniej efekt nacisków Microsoftu, czemu twórca kanału jasno zaprzeczył. Twierdzi również, że Microsoft nigdy nie żądał wydania źródeł wycieków. Build Feed został zamknięty z powodów osobistych i - jak to określił twórca - z powodu "wewnętrznych nacisków".

Ostatnie wycieki kompilacji, które pojawiły się na kanale, dotyczą między innymi pierwszych wersji Windows 10, przeznaczonych dla składanych urządzeń z podwójnymi ekranami (Surface Phone?). Wygląda też na to, że te kompilacje zostały opublikowane samodzielnie przez pracownika Microsoftu. Raczej nie była to informacja przeznaczona dla wszystkich i prawdopodobnie gigant już przeprowadza wewnętrzne śledztwo w tej sprawie.

Na szczęście zamknięcie projektu przez dotychczasowego twórcę nie oznacza jego całkowitego zniknięcia. Kod źródłowy projektu jest dostępny na platformie GitLab, a baza danych jest dostępna w pliku JSON. BuildFeed zostanie więc zapewne reaktywowany. Kiedy i przez kogo? Możemy tylko gdybać. Pełne oświadczenie właściciela BuildFeed możecie znaleźć na stronie buildfeed.net.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://buildfeed.net/

Polecamy również w kategorii Windows Insider