Menu kategorii
 • Pierwsza kompilacja Windows 10 dla składanych urządzeń

  Pierwsza kompilacja Windows 10 dla składanych urządzeń

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:42
  14.01.2019
  487 wyświetleń

  BuildFeed, który regularnie publikuje informacje o nowych buildach Windows 10, przedstawił na Twitterze pierwszą skompilowaną wersję nowej edycji Windows 10 dla rozkładanych urządzeń. Na razie znamy tylko oznaczenie edycji, gałąź i numer kompilacji. Jeśli raport BuildFeed okaże się prawdziwy (a tak zazwyczaj jest), to nowa wersja systemu będzie najprawdopodobniej gotowa wiosną tego roku.

  Nowa edycja Dziesiątki rozwijana jest pod oznaczeniem rs_shell_devices_foldables. Ciąg ten jasno wskazuje, że chodzi o powłokę przygotowaną dla składanych urządzeń, o której mówiło się już od dawna. System rozwijany jest w gałęzi 19H1, podobnie jak standardowa wersja Windows 10 dla PC. Numer dzisiejszej kompilacji to 18313.1004, czyli o jeden wyższy od ostatniej (nie)publicznej kompilacji Insider Preview (18312).

  190111-1800 w nazwie oznacza datę i godzinę skompilowania, tj. 11 stycznia 2019 r. o godzinie 18:00. Informacja o tym pojawiła się jednak dopiero przed chwilą. Build nie jest w żaden sposób dostępny dla Insiderów i nie wiadomo, czy w ogóle wychylił nosa poza mury Redmond. Microsoft mógł go udostępnić najbliższym partnerom, takim jak Intel czy Qualcomm, ale jest to objęte ścisłą tajemnicą. Tą jednak trudno zwykle utrzymać i kompilacje tego typu już wcześniej pojawiały się w Sieci. Możemy zatem liczyć na nieoficjalne informacje, zrzuty ekranu czy nawet całe kompilacje, udostępnione przez kogoś, kto nie mógł się powstrzymać.

  Na temat nowej edycji Windows 10 (Windows Lite/Core OS?) istnieje wiele przypuszczeń, bo ze strony Microsoftu napływało wiele różnych sygnałów. Ostatnio na przykład mówi się, że powstaną dwie różne edycje - dla smartfonów i laptopów, choć różnice między nimi zostaną praktycznie zatarte. Jeśli jest system, muszą być też urządzenia. Konkurencja w tym temacie mówi coraz więcej, a Microsoft nadal milczy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://twitter.com/buildfeed/status/1084881474128465920/photo/1

  Polecamy również w kategorii Windows 10