Build 2022: przegląd nadchodzących aktualizacji Microsoft Power Platform

Build 2022: przegląd nadchodzących aktualizacji Microsoft Power Platform

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/24/2022, 7:53 PM

Liczba odsłon: 2854

Pierwszego dnia konferencji Build 2022, skupionej oczywiście na deweloperach, Microsoft przedstawił nadchodzące i już dostępne aktualizacje dla swojej platformy low-code — Microsoft Power Platform. Sprawdźmy, jakie nowości czekają na programistów.

Zacznijmy od Power Pages, czyli portali usługi Power Apps w nowym wydaniu. Umożliwią one firmom szybkie stawianie witryn internetowych i dostosowanie ich do różnych scenariuszy. Jest to piąty produkt w rodzinie Power Platform. Niezależnie, czy jesteśmy twórcami w podejściu low-code, czy profesjonalnymi deweloperami, rozwiązanie to może nas wspomóc w szybkim i łatwym budowaniu witryn zorientowanych na biznes.

Power Pages wykraczają poza dotychczasowe możliwości portali. Pozwalają organizacjom dowolnych rozmiarów tworzyć witryny z ekscytującymi funkcjami estetycznymi i zaawansowanymi możliwościami rozszerzania ich przez deweloperów. W ramach wersji zapoznawczej dostępne są nowe doświadczenia: Design Studio, Templates Hub i Learn Hub. Power Pages łączą się z Microsoft Dataverse i działają w chmurze Microsoft Azure. Bardziej zaawansowane kodowanie w Power Pages można wykonywać za pomocą Visual Studio Code.

Microsoft poinformował też dziś o dostępności potężnego narzędzia Express Design dla wszystkich klientów Power Apps. Autorzy mogą z łatwością wgrywać pliki projektów Figma, PowerPoint, PDF, zrzuty ekranu i rysunki odręczne, a Power Apps wykorzystają modele rozpoznawania obiektów w Azure Cognitive Services, aby przekonwertować je na funkcjonujace UI i schematy danych w ciągu paru sekund.

Power Virtual Agents otrzyma aktualizację łączącą platformę z narzędziem Azure Bot Framework Composer i umożliwią deweloperom low-code i pro-code wspólne budowanie doświadczeń w środowisku tworzenia botów. Z kolei deweloperzy Power BI będą mogli korzystać z Datamart (obecnie w wersji Preview), by wyciągać gotowe do działania wglądy z wielu różnych zestawów danych.

Wreszcie użytkownicy Power Automate będą mogli wykorzystać "nienadzorowaną zrobotyzowaną automatyzację procesów" (RPA) i hostowane maszyny wirtualne w Windows 365, aby zarządzać przepływami RPA i odpowiednio je skalować. Niektóre nowe analizy związane z przepływami są już dostępne w wersji zapoznawczej. Deweloperzy będą wkrótce mogli osadzić przepływy Power Automate w swoich rozwiązaniach typu SaaS za pośrednictwem nowego planu płatności — zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia