Build 2018 - Azure w kontekście IoT

Build 2018 - Azure w kontekście IoT

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:15
07.05.2018
1068 wyświetleń

Po wstępie Satyi Nadelli czas na prezentację pejzażu technologicznego w postaci "Intelligent Edge" - urządzeń napędzanych przez "Intelligent Cloud" czyli Azure. O tym powie nam więcej Sam George, dyrektor Azure IoT w Microsoft. Po obejrzeniu krótkiej zajawki wideo z prezentacją partnerów czas na dalszą prezentację.

Build 2018 - relacja

Jakie zalety ma dziś korzystanie z IoT? Warunki pozwalają wyeliminować czas oczekiwania, zredukować wpływ na środowisko i wprowadzać innowacje produktów. Z platformy Azure IoT korzysta już sporo partnerów w przemyśle. Interesującą możliwością Azure IoT jest to, że pozwala ona niejako wydobyć dane z chmury i przenieść je wprost na urządzenie - niezależnie, czy to Raspberry Pi, czy wielkie rozwiązania w przemyśle. Sam prezentuje pulpit nawigacyjny spięty z kamerą opracowaną wespół z Qualcomm. Dane wpływają bezpośrednio do kamery, dzięki czemu nie muszą przechodzić przez chmurę, by generowane były alerty. Oglądamy też drona DJI, na którego pokładzie znajduje się Azure IoT Edge.

Build 2018

Build 2018

Dronem steruje licencjonowany pilot - kamera urządzenia rozpoznaje anomalię w prezentowanym materiale, a informację o tym widzimy natychmiast na ekranie laptopa. Co ciekawe, DJI oferuje deweloperom SDK dla Windows, dzięki czemu podobne rozwiązania można tworzyć samemu. Tymi prezentacjami kończy się prezentacja Azure w kontekście IoT.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://developer.microsoft.com/en-us/events/build

Polecamy również w kategorii Windows 10 IoT