Brzydki sweter Windows powraca, a wraz z nim Pan Spinacz

Brzydki sweter Windows powraca, a wraz z nim Pan Spinacz

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:06
16.11.2022
986 wyświetleń

Windows Ugly Sweater to już doroczna tradycja, którą Microsoft kultywuje od 2018 roku. "Tak brzydkie, że aż piękne" swetry świąteczne nawiązują do bardziej oldschoolowych produktów giganta, takich jak klasyczny MS Paint, Saper, Windows 95 czy Windows XP. W tym roku jego pierś zdobi wizerunek Pana Spinacza, znanego też jako Clippy.

To już 5. rok, w którym Microsoft wypuszcza swoje świąteczne swetry i 3., w którym sprzedaje je publicznie. W tym roku główną atrakcją jest Pan Spinacz, asystent użytkownika starszych wersji Microsoft Office. Clippy został oficjalnie wycofany z oprogramowana Microsoftu w kwietniu 2011 roku, ale jest wspominany do tej pory przy różnych okazjach, wliczając w to nawet easter eggi w grach, takich jak Halo Infinite, czy naklejki w Microsoft Teams. Sweter zdobią też motywy z programu Microsoft Word.

Windows Ugly Sweater: Clippy Edition to nie tylko wygodny gadżet dla fanów retro i obiekt śmieszkowania, ale też produkt, który po raz kolejny wspiera inicjatywę charytatywną. Microsoft ogłosił bowiem, że kupując sweter, wspieramy College Success Foundation w jej pomaganiu nieobjętym wystarczającą opieką studentom o niskich dochodach w uzyskaniu dostępu do college'u i odniesieniu sukcesu. Na ten cel Microsoft przeznaczy 100 tysięcy dolarów.

Edycja swetra z Panem Spinaczem jest już dostępna w sprzedaży w Xbox Gear Shop, gdzie jej polska cena wynosi 345 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/23459852/microsoft-clippy-ugly-sweater-windows-charity-price

Polecamy również w kategorii Microsoft