Box ogłasza nowe integracje z Microsoft Teams, Office Online, Graph i nie tylko

Box ogłasza nowe integracje z Microsoft Teams, Office Online, Graph i nie tylko

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:00
18.03.2021
1692 wyświetlenia

Współpraca Microsoftu z Boksem sięga kilku lat wstecz. W tym czasie Box doczekał się integracji z Outlook.com oraz Microsoft Azure, a także sam zaadaptował jego usługi kognitywne. Dzisiejsza zapowiedź znacznie rozszerza tę współpracę obu firm, dosięgając wiele usług spod szyldu Microsoft 365. W sumie to jest się z czego cieszyć, bowiem Microsoft i Box mają dziesiątki tysięcy wspólnych klientów biznesowych.

Box + Microsoft Teams

Choć sama integracja Box z Teams nie jest nowością i zaczęła się w marcu zeszłego roku, to teraz została rozszerzona, aby ułatwić użytkownikom pracę z zachowaniem spokoju umysłu, że ich dane znajdują się na bezpiecznej platformie. Od dziś użytkownicy "Zespołów" otrzymują powiadomienia Box wewnątrz aplikacji, dzięki czemu wspólni klienci obu firm będą informowani o ważnych aktualizacjach ich plików Box bezpośrednio w Teams.

Box

Box zapowiada ponadto, że tej wiosny integracja będzie dalej rozszerzana, obejmując dodanie kluczowych funkcjonalności Boksa, takich jak możliwości tworzenia, udostępniania i otwierania jego plików do edycji wewnątrz Teams. Pozwoli to firmie Box wprowadzić zawartość z takich pakietów produktywnych, jak Microsoft 365, Google Workspace i Apple iWork.

Box + Microsoft Information Protection (MIP)

Box Shield już wcześniej uniemożliwiał drukowanie i pobieranie plików Box z Office 365, a także potrafił odczytywać i wymuszać etykiety poufności Azure Information Protection, chroniąc przepływ informacji i zapewniając, że jedynie autoryzowani użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do wrażliwych danych.

Box

Dalszy rozwój integracji w tym zakresie obejmuje importowanie etykiet poufności Microsoft Information Protection i wymuszanie opartej na klasyfikacji poufności, wewnętrznej kontroli bezpieczeństwa wewnątrz Box. Dzięki temu jedynie autoryzowani użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do poufnych plików, a wrażliwe informacje nie będą mogły być przypadkowo udostępnione. Integracja nadejdzie prawdopodobnie w maju tego roku.

Box + Microsoft Intune

Box ogłosił ogólną dostępność rozszerzonych możliwości dla App Protection Policies w Microsoft Intune. Funkcjonalność ta pozwala otwierać i zapisywać kopie zarządzanych dokumentów jedynie w Box, dając firmom więcej kontroli nad przepływem treści. Ta nowa funkcjonalność jest dostępna już dziś.

Box + Microsoft Office Online

Box już wcześniej integrował się z Officem, a dziś zostało to rozszerzone o kolejne możliwości:

  • Box dla Office Online wspiera teraz zwiększone rozmiary plików Excel i PowerPoint — odpowiednio do 50 MB i 1 GB. Pozwala to klientom przetwarzać i wspólnie edytować naprawdę duże pliki Office.
  • Box dla Office Online umożliwi klientom rządowym z wymaganiami FedRAMP Moderate lub DOD IL4 przekierowanie do korespondującego środowiska Microsoft Office 365 U.S. Government Community (GCC).

Box + Microsoft Graph

Microsoft udostępnił wersję zapoznawczą Box Connector for Microsoft Graph na Microsoft Ignite zeszłej jesieni, a ogólną dostępność łącznika zapowiedziano na lato 2021 roku. Box Connector for Microsoft Graph pozwala zawartości Boksa wyłaniać się w ekosystemie Microsoftu, wliczając w to Office 365, wyszukiwarkę Office Online i SharePoint. Ułatwia to użytkownikom Boksa odkrywanie, eksplorowanie i uzyskiwanie dostępu do zawartości, nad którą pracują w różnych aplikacjach Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.box.com/boxs-latest-innovations-microsoft-365-platform

Polecamy również w kategorii Microsoft 365