Menu kategorii
 • Nie tylko OneDrive. Dropbox i Box zintegrowane z Outlook.com

  Nie tylko OneDrive. Dropbox i Box zintegrowane z Outlook.com

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:07
  28.01.2016
  2453 wyświetlenia

  W ubiegłym roku Microsoft zapowiedział otwarcie platformy Office na zewnętrzne chmury. Współpraca z dostawcami polegała na integracji serwisów na poziomie API. Przykładowo, użytkownicy iOS i Androida już od pewnego czasu mieli dostęp do serwisów Box i Dropbox z poziomu aplikacji Outlook. Teraz dołączają one również do ogólnodostępnego Outlook.com.

  Integracja z chmurami Dropbox i Box dopełni wsparcia dla OneDrive. "W nadchodzących tygodniach użytkownicy nowego Outlook.com [Outlook Mail Preview] zyskają możliwość dodawania w formie załączników plików z Dropbox, Box i OneDrive, bezpośrednio z poziomu skrzynki; pliki te będzie można wysyłać w formie tradycyjnych załączników lub jako linki prowadzące do chmury" - ogłosił Microsoft. Warto tu podkreślić, że funkcja jest dostępna tylko dla "nowego" Outlook.com, a przeważająca część użytkowników, która korzysta ze starszej wersji serwisu, nie będzie jeszcze mogła z niej korzystać. Głębsza integracja z Dropbox widoczna jest też w nowej aplikacji Dropbox dla Windows 10, która posiada m. in. wsparcie dla biometrycznego logowania Windows Hello.

  Outlook.com

  Począwszy od 2013 r., istnieje możliwość wspólnej edycji dokumentów Office Online, przechowywanych w OneDrive i SharePoint Online. Współpraca w czasie rzeczywistym będzie odtąd możliwa także dla dokumentów przechowywanych w chmurach Box, Citrix ShareFile, Dropbox i Egnyte. Pozostali partnerzy z programu CSPP (Cloud Storage Partner Program) również mogą uruchomić taką funkcję przy wykorzystaniu standardowych interfejsów. Partnerom tym Microsoft proponuje także integrację z Office na iOS. Zewnętrzne chmury mogą tu stanowić domyślne lokalizacje, podobnie jak dziś są nimi OneDrive i Dropbox. "Użytkownicy mogą przeglądać pliki PowerPoint, Word i Excel w ich ulubionej chmurze bezpośrednio z poziomu aplikacji Office. Mogą otwierać, edytować i tworzyć w tych aplikacjach, mając pewność, że pliki zostaną zaktualizowane w chmurze" - dodaje Microsoft.

  Office - iOS

  Więcej informacji o programie CSPP znajdziemy na portalu Office Dev Center. Microsoft liczy na opinie i sugestie użytkowników, które można publikować na stronie Office UserVoice.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.office.com/2016/01/27/new-cloud-storage-options-for-office-mobile-and-office-online/

  Polecamy również w kategorii Office