Bill Gates ponownie o porażce Windows Phone. "Nawaliłem, bo byłem rozkojarzony"

Bill Gates ponownie o porażce Windows Phone. "Nawaliłem, bo byłem rozkojarzony"

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:38
07.11.2019
2415 wyświetleń

Microsoft dał ciała z mobilnymi okienkami i to nie ulega wątpliwości. Powodów tego można doszukać naprawdę wiele, ale dopiero teraz Bill Gates wyznał, co z jego osobistego punktu widzenia mogło mieć tak negatywny wpływ na Windows Phone. Podczas wywiadu udzielonego w ramach DealBook Conference Gates opowiedział nieco o tym, jak wyglądał rozwój Windows Phone od kulis. Jako ważny czynnik utrudniający i opóźniający prace nad mobilnym Windowsem, wskazał szereg śledztw antymonopolowych, które spadły wówczas na Microsoft.

Nie ma wątpliwości, że pozew antymonopolowy był zły dla Microsoftu i gdyby nie on, to bardziej skupilibyśmy się na stworzeniu systemu operacyjnego dla telefonu. Zamiast korzystać dziś z Androida, używalibyśmy Windows Mobile. Gdyby nie ta sprawa antymonopolowa... bylibyśmy tak blisko, a ja byłem zbyt rozproszony. Nawaliłem, bo byłem rozkojarzony.

Pojedynek między Microsoftem a Google miał się dopiero rozpocząć i gigant z Redmond przegapił bardzo ważną okazję, która mogła zdecydować o sukcesie. Zaledwie trzech miesięcy zabrakło, by nowe smartfony Motoroli pracowały nie pod kontrolą Androida, ale właśnie Windows Phone. Bill nie powiedział wprost o jakie modele chodzi, ale można domniemywać, że mowa tu o serii Droid, która mocno przyczyniła się do wzrostu popularności Androida w USA. W czerwcu Gates przyznał, że przegrana w tym pojedynku z Google to jedna z jego największych porażek jako CEO Microsoftu. Gdyby nie ten błąd, to Microsoft nie tylko byłby liderem rynku (którym jest obecnie), ale praktycznie stałby się jego monopolistą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2019/11/6/20952370/bill-gates-windows-mobile-android-competition-comments-microsoft-antitrust

Polecamy również w kategorii Windows Phone