Menu kategorii
 • Bardziej naturalne czytanie i wyszukiwanie głosowe w Wordzie i Outlooku

  Bardziej naturalne czytanie i wyszukiwanie głosowe w Wordzie i Outlooku

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:28
  05.07.2021
  1475 wyświetleń

  W ostatnim czasie Microsoft ponownie skupił się mocniej na wprowadzaniu głosowym, a efekty tego widzieliśmy m.in. w aplikacjach Office 365, Bing, Windows 10 i Windows 11. Trochę zmian pojawiło się też w najnowszej aktualizacji Office Insider. Lipcowe wydanie w Windows Beta Channel wprowadza naturalnie brzmiące głosy dla funkcji czytania na głos, możliwość wyszukiwania za pomocą głosu oraz szereg poprawek. O tych nowościach przeczytacie więcej poniżej.

  Office Insider — nowości w wersji 2107 (14228.20044)

  Naturalne brzmienie przy czytaniu na głos w Word i Outlook

  Funkcja czytania na głos w Word i Outlook jest niezwykle przydatna zarówno dla autorów, jak i czytelników. Czy używamy jej do wyłapania błędów, które przeoczyliśmy wzrokowo, czy po prostu dajemy oczom odpocząć i traktujemy to podobnie do audiobooka, czytanie na głos może być jeszcze bardziej naturalne. Aby zyskać dostęp do tej funkcjonalności, klikamy przycisk Czytaj na głos znajdujący się na karcie Narzędzia główne w Outlooku i Recenzja w Wordzie.

  Czytaj na głos — Word i Outlook

  Użytkownicy mogą zmienić głos syntezatora mowy, klikając ikonę Ustawienia na pasku czytania na głos, który otwiera się w prawym górnym rogu okna dokumentu lub wiadomości po kliknięciu przycisku Czytaj na głos. Funkcjonalność do działania potrzebuje dostępu do Internetu.

  Szukanie za pomocą głosu w Word

  Wyszukiwanie głosem staje się coraz powszechniejsze w aplikacjach produktywnych. Teraz możemy używać głosu, aby przeszukiwać zawartość Worda, wliczając w to jego polecenia, treści i nie tylko. Nie trzeba niczego pisać! Wystarczy kliknąć ikonę mikrofonu na pasku Wyszukaj, znajdującym się na pasku tytułu okna, a następnie wypowiedzieć frazy wyszukiwania. Oczywiście musimy mieć podłączony (lub wbudowany), aktywny mikrofon. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, sprawdź nasz poradnik o tym, Jak włączyć mikrofon w Windows 10.

  Wyszukiwanie głosem — Word

  Poprawki w tym wydaniu

  Kompilacja 14228.20044 w Windows Beta Channel rozwiązuje problemy z integracją Word i JAWS, wyłączonymi opcjami tłumaczenia i skalowaniem tekstu w Outlook czy wyjątkiem w wykonywaniu CFR w Excelu. Pełną listę poprawek znajdziecie na oficjalnej liście zmian, do której link znajduje się poniżej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/windows/fast

  Polecamy również w kategorii Office 365