Band 3 jednak istnieje? Mamy nowe dowody

Band 3 jednak istnieje? Mamy nowe dowody

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:25
13.10.2016
2485 wyświetleń

Na początku tego miesiąca Microsoft zakończył sprzedaż opaski Band 2 i zapowiedział, że nie doczeka się ona następczyni... przynajmniej w tym roku. Dalsze losy marki stanęły pod znakiem zapytania, zwłaszcza że dane nam już było zobaczyć urządzenie, które zidentyfikowano jako prototyp Band 3. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne dowody na istnienie tego urządzenia.

Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w temacie wearables, o czym świadczy nowa seria zdjęć. To, co na nich zobaczymy, to najprawdopodobniej właśnie Band 3. Rzecznik firmy zapowiedział wprawdzie, że "nie planuje ona wydania kolejnego urządzenia Band w tym roku", jednak nie przekreślił szans na premierę w przyszłym roku. Zostało też potwierdzone, że grupa pracująca nad wniesieniem Windows 10 do Band 2 została niedawno rozwiązana, a opaska nadal będzie działać pod dyktando własnego firmware'u. To również nie było powodem, dla którego Microsoft miałby nie wydawać trzeciej generacji urządzenia.

Choć same zdjęcia nie mówią wiele o funkcjonalności Band 3, nieoficjalne doniesienia wskazują na wodoodporność, czujnik EKG i wsparcie dla RFID (ang. Radio-frequency identification). Jeśli dobrze się przyjrzycie, na ekranie zobaczycie też kafelek symbolizujący pływanie. Jako że urządzenie ma być wodoodporne, pojawi się wsparcie dla śledzenia postępów w tym sporcie wodnym.

Nie jest do końca jasne, czy zaprezentowane na zdjęciach urządzenie kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Z jednej strony mówi się w kuluarach o porzuceniu marki Band, a z drugiej strony wiele dowodów temu przeczy. Czy miłośnicy technologii ubieralnych doczekają się trzeciego wydania Band? Tego dowiemy się w przyszłym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/cancelled-microsoft-band-3

Polecamy również w kategorii Pozostałe urządzenia