BSOD-y atakują. Kolejne problemy po aktualizacji z 8 października

BSOD-y atakują. Kolejne problemy po aktualizacji z 8 października

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:09
17.10.2019
1496 wyświetleń

Windows 10 May 2019 Update dla części użytkowników nadal bywa zmorą. Najbardziej znane problemy dotyczą menu Start i systemowej wyszukiwarki, a ostatnio również przeglądarki Edge. Szczególnie problematyczna okazała się aktualizacja zbiorcza KB4517389 (Build 18362.418) z 8 października. Do listy towarzyszących jej problemów dołączyły BSOD-y, czyli niebieskie ekrany śmierci.

Z nowych raportów użytkowników wynika, że KB4517389 powoduje losowe występowanie BSOD-ów na laptopach. Co ciekawe, problemów tych nie odnotowano na desktopowych PC. Jeden z użytkowników pisze o niebieskich ekranach wskazujących na błąd w cldflt.sys, które znikają po odinstalowaniu feralnej aktualizacji. Również on potwierdza, że dotyczy to tylko laptopa. Ktoś inny donosi o BSOD-ach podczas interakcji z menu w aplikacjach Affinity.

Wczoraj pojawiły się też doniesienia o niepoprawnym renderowaniu menu Start, systemowej wyszukiwarki i przeglądarki Chrome. Problem dotyczy prawdopodobnie tylko pecetów ze sterownikiem Intel DCH w wersji 26.20.100.7157. Ich posiadacze piszą m.in. o wyświetlaniu "X" w oknach dialogowych i linkach w IE oraz w wyszukiwarce Windows, trójkątnych obrazach w Microsoft Word i renderowaniu czarnego ekranu w Chrome. W tym przypadku pomóc może aktualizacja sterownika do nowszej wersji bądź powrót do starszej.

W ostatnich dniach Microsoft powrócił do "nieistniejącego" problemu z menu Start i zapowiedział jego rozwiązanie. Pozostałe wymienione problemy nie zostały jeszcze nawet odnotowane na liście zmian aktualizacji. Microsoft twierdzi jedynie, że "nie ma obecnie żadnych informacji o występowaniu problemów z tą aktualizacją".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-kb4517389-update-causing-display-and-bsod-issue/

Polecamy również w kategorii Windows 10