Azure w służbie genetyki. Microsoft z nowym projektem TaiGenomics

Azure w służbie genetyki. Microsoft z nowym projektem TaiGenomics

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:23
28.12.2018
689 wyświetleń

W tym tygodniu uruchomiona została nowa platforma TaiGenomics, opracowana przez Taiwan AI Labs we współpracy z Microsoft. Korzystająca ze sztucznej inteligencji i mocy chmury platforma usprawni pracę analityków genetycznych, a także będzie promować medycynę precyzyjną na Tajwanie.

TaiGenomics wykorzystuje techniki sztucznej inteligencji, by przetwarzać, analizować i wyciągać wnioski z ogromnych ilości danych medycznych i genetycznych, dostarczanych przez pacjentów i szpitale. Platforma będzie pomagać ekspertom w prognozowaniu i diagnozowaniu chorób w sposób bardziej efektywny i zmniejszy częstotliwość występowania błędów, wynikających z czynnika ludzkiego. Medycyna precyzyjna - model medycyny, który świadczy spersonalizowaną opiekę i leczenie w oparciu o analizę genetyczną - w dużej mierze opiera się na technologii, takiej jak sztuczna inteligencja i algorytmy machine learningowe. Ponieważ każdy człowiek ma od 19 tys. do 20 tys. genów, testy genetyczne są czasochłonne, kosztowne i wymagają sporych zasobów magazynowych.

Microsoft Taiwan

Ogromne ilości danych genetycznych są przetwarzane i magazynowane w chmurze Microsoft Azure. Ken Sun, szef Microsoft Taiwan, powiedział, że Azure dostarcza najlepsze usługi potrzebne do badań genetycznych i prawdopodobnie przyczyni się do nowych osiągnięć w dziedzinie medycyny precyzyjnej. Założyciel Taiwan AI Labs, Ethan Tu, twierdzi z kolei, że Tajwan może się pochwalić zaawansowanym rozwojem w sektorach medycznym i technologicznym, a to z kolei działa na korzyść rozwoju medycyny precyzyjnej. TaiGenomics może ponadto pomóc Tajwanowi zbudować światowej klasy ekosystem medycyny precyzyjnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-partners-with-taiwan-ai-labs-to-work-on-genetic-analysis/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure