Autouzupełnianie w wierszu poleceń

Autouzupełnianie w wierszu poleceń

 Daniel Karcz
Daniel Karcz
00:00
24.10.2007
1 komentarz
8314 wyświetlenia

Każdy użytkownik pracujący z wierszem poleceń (CMD) przez dłuższy okres czasu stwierdzi, iż poruszanie się pomiędzy folderami, których nazwy są długie i skomplikowane jest bardzo męczące i monotonne. Istnieje jednak możliwość modyfikacji rejestru, tak by polecenie cd służśce do przemieszczania się pomiędzy katalogami w wierszu poleceń stało się bardziej przyjazne dla użytkownika, tzn. aby po wpisaniu pierwszej literę nazwy folderu, oraz wciśnięciu klawisza Tab, nazwa zostanie automatycznie uzupełniona.

Pierwszym krokiem w celu dokonania tej modyfikacji będzie uruchomienie Edytora rejestru, klikamy Start, Uruchom... i wpisujemy w polu tekstowym polecenie regedit i klikamy przycisk OK. Tak oto uruchomiliśmy wspomniane wcześniej narzędzie, w którym teraz odszukamy następujący klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Command Processor a  następnie modyfikujemy poprzez dwukrotne kliknięcie pole Dane wartości klucza CompletionChar ze standardowej wartości 40 na 9.

Następnie zamykamy Edytor rejestru i uruchamiamy ponownie komputer, by zmiany zostały wprowadzone do systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zaawansowane opcje instalacji

Komentarze

  • Dinozaur 18:46 21.04.2009

    <p>Akurat w moim przypadku tak całkiem to nie pomogło. Należało poszukać wpisu "CompletionChar" i tego drugiego ("PathCompletionChar") w reszcie rejestru. Poza HKEY_LOCAL_MACHINE są jeszcze w HKEY_CURRENT_USER i jest jeszcze kilka w HKEY_USERS. W moim wypadku po prostu przejrzałem rejestr kumpla i tak samo u siebie poustawiałem. Tak więc polecam trochę przeszukać cały rejestr i przejrzeć wszystkie w/w wpisy.</p> <p> </p> <p>Powodzenia!</p> <p>;-)</p>

Skomentuj

Autor