Autouzupełnianie płatności i adresów już w Authenticatorze

Autouzupełnianie płatności i adresów już w Authenticatorze

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
20:22
18.10.2021
2083 wyświetlenia

Po ostatniej aktualizacji Microsoft Authenticator umożliwia przechowywanie informacji o kartach płatniczych i adresach. Taka informacja pojawiła się na oficjalnym blogu Microsoftu, a aktualizacja jest już dostępna na smartfonach z Androidem i iOS.

Synchronizacja haseł między urządzeniami i automatyczne uzupełnianie odpowiednich pól formularzy to jedno z podstawowych zadań aplikacji. Wprowadzenie do programu funkcji uzupełniania informacji o płatnościach i adresach to kolejny krok w celu stworzenia kompleksowej platformy przechowywania ważnych danych. Co ważne - w bezpieczny sposób.

Poufne dane zapisane w Microsoft Authenticator są szyfrowane i synchronizowane za pośrednictwem chmury. Użytkownicy aplikacji nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych jeżeli z urządzenia będzie tymczasowo korzystał ktoś inny. Funkcja autouzupełniania formularzy danymi zapisanymi w Authenticatorze wymaga poświadczenia tożsamości za pomocą kodu PIN lub odciskiem palca.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób korzystać z Microsoft Authenticator jako pomocnika w uzupełnianiu danych formularzy, firma udostępniła w specjalnej instrukcji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2021/10/18/save-time-by-automatically-filling-your-addresses-and-credit-cards-with-microsoft-autofill/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo