Automatyczne aktualizacje

Automatyczne aktualizacje

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
21.07.2006
4 komentarze
6890 wyświetleń

Windows XP jest ciągle rozwijany dlatego też często pojawiają się dla niego dodatki, które usprawniają działanie całego komputera. Zdarza się również, że programiści z Microsoft'u odkryją w kodzie systemu operacyjnego błąd i chcą go naprawić dlatego udostępniają łatkę uszczelniającą wykrytą lukę. Wszystkie te poprawki nazywane są aktualizacjami. Są one oferowane za darmo i można je pobrać wprost z serwera Microsoft'u za pomocą programu dostępnego w systemie.

Warto na bieżąco instalować aktualizacje ponieważ mogą one uchronić nas przed atakiem wirusa. Oczywiście można to robić automatycznie w nocy. Ustawiając jedną opcję w naszym systemie przestajemy martwić się już o aktualizacje. Aby zautomatyzować pobieranie poprawek klikamy prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer a następnie z menu wybieramy Właściwości. W oknie, które się wyświetli klikamy w zakładkę Aktualizacje automatyczne. Na tej stronie wybieramy datę oraz godzinę pobierania. Aby zatwierdzić zmiany klikamy w przycisk Zastosuj.

Musimy pamiętać, że aby aktualizacje zainstalowały się komputer musi w dzień, który wyznaczyliśmy pozostać włączony w godzinach ustalonych przez nas.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Automatyzacja Windows

Komentarze

 • T. 17:20 26.07.2006

  I efekt będzie taki, że jak w tym czasie nie będze Cię przy kompie a MS uzna, że dana akualizacja ma zresetować kompa to Ci to zrobi:-D Jeśli nie zapisałeś dokumentów pisanych od rana... buachacha:-)

 • knast 19:50 26.08.2006

  słuchajCie jaki program jest najlepszy do śćiągania podajćie link do jakieis pełnej wersji. z góry dzieki

 • lidka 23:45 10.09.2009

  <p>tu są beznadziejne porady!</p>

 • lidka 23:47 10.09.2009

  <p>tu są beznadziejne porady! czasem wręcz szkodliwe!</p>

Skomentuj

Autor