Menu kategorii
 • Automatyczne aktualizacje

  Automatyczne aktualizacje

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  21.07.2006
  7845 wyświetleń

  Windows XP jest ciągle rozwijany dlatego też często pojawiają się dla niego dodatki, które usprawniają działanie całego komputera. Zdarza się również, że programiści z Microsoft'u odkryją w kodzie systemu operacyjnego błąd i chcą go naprawić dlatego udostępniają łatkę uszczelniającą wykrytą lukę. Wszystkie te poprawki nazywane są aktualizacjami. Są one oferowane za darmo i można je pobrać wprost z serwera Microsoft'u za pomocą programu dostępnego w systemie.

  Warto na bieżąco instalować aktualizacje ponieważ mogą one uchronić nas przed atakiem wirusa. Oczywiście można to robić automatycznie w nocy. Ustawiając jedną opcję w naszym systemie przestajemy martwić się już o aktualizacje. Aby zautomatyzować pobieranie poprawek klikamy prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer a następnie z menu wybieramy Właściwości. W oknie, które się wyświetli klikamy w zakładkę Aktualizacje automatyczne. Na tej stronie wybieramy datę oraz godzinę pobierania. Aby zatwierdzić zmiany klikamy w przycisk Zastosuj.

  Musimy pamiętać, że aby aktualizacje zainstalowały się komputer musi w dzień, który wyznaczyliśmy pozostać włączony w godzinach ustalonych przez nas.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Automatyzacja Windows