Auto Fix, czyli porządek w slajdach PowerPoint za jednym kliknięciem

Auto Fix, czyli porządek w slajdach PowerPoint za jednym kliknięciem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:24
29.03.2021
1991 wyświetlenie

Formatowanie slajdów i doprowadzanie ich do perfekcji może być czasochłonne i męczące. Kiedy nie mamy na to ochoty lub bardzo nam się spieszy, z pomocą przychodzi nowa funkcjonalność o nazwie Auto Fix. Microsoft zaprojektował ją po to, aby pomoc autorom w łatwym i szybkim dopracowaniu prezentacji.

Auto Fix, jak wskazuje nazwa, automatycznie dostosowuje rozmieszczenie, odległości, rozmiary i łączniki elementów. Korzystając z niego, możemy wyrównać oraz ujednolicić rozmiar i rozmieszczenie elementów, a także wyprostować połączenia między nimi. Wydaje się to idealnym remedium na bałagan w prezentacji.

Auto Fix

Sercem tej nowej funkcjonalności jest oczywiście szeroko pojęta sztuczna inteligencja. Zamiast manualnie wyrównywać każdy element, AI zrobi to za nas, rozumiejąc, jak uporządkować elementy, aby prezentowały się estetycznie. Z funkcjonalności można korzystać na dwa sposoby: zaznaczając elementy i wybierając "Auto Fix" z menu kontekstowego bądź z menu wstążki, w sekcji "Rysowanie".

Auto Fix działa niezależnie od SmartArt, grup kształtów i nachodzących na siebie elementów. Po zebraniu telemetrii i zbadaniu, w jaki sposób użytkownicy korzystają z tej funkcji, Microsoft rozszerzy zakres Auto Fix, aby wyjść poza obecne ograniczenia. Póki co firma zaleca, by w przypadkach bardziej skomplikowanych grup elementów zaznaczać jedynie ich część, zastosować na nich Auto Fix, a następnie zaznaczyć kolejną część.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://petri.com/powerpoint-auto-fix-can-clean-up-your-slides-with-a-single-click

Polecamy również w kategorii Office 365