Apple promuje Outlook na iOS. W sklepie dla Androida musimy go poszukać sami

Apple promuje Outlook na iOS. W sklepie dla Androida musimy go poszukać sami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:23
01.02.2015
3093 wyświetlenia

Kilka dni temu esencjonalna dla Windows aplikacja, klient poczty Outlook, zawitała na platformy iOS i Android. Jeśli chcemy pobrać finalną wersję Outlooka z iTunes App Store, nie będziemy mieć z tym najmniejszego problemu - aplikacja jest bowiem promowana na stronie głównej sklepu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Google Play.

Apple - jak można sądzić - bardzo szybko zaaprobował nową aplikację Microsoftu. W głównym oknie sklepu iTunes App Store tytuł Microsoft Outlook zobaczymy bowiem na pierwszej pozycji w kategorii 'Najlepsze nowe aplikacje'. Aktualnie klient poczty znajduje się również na 15 pozycji w rankingu 'Najlepsze darmowe'. Właściwie można się było tego spodziewać. Gdy jesienią zeszłego roku darmowy pakiet Office został udostępniony na platformy iPhone, iPad i iMac, błyskawicznie wspiął się na szczyty tamtejszych rankingów. Powróćmy jeszcze do Outlooka. Aplikacja otrzymała ponad 410 głosów ze średnią oceną 4/4.

Outlook

Tymczasem jeśli posiadamy tablet lub smartfon z Androidem i chcielibyśmy pobrać na nie klienta Outlook (beta), będziemy musieli się trochę natrudzić. W sklepie Google Play nie znajdziemy bowiem żadnego odnośnika sugerującego istnienie takiej aplikacji. Tymczasem Outlook zdobył już 5776 opinii, uzyskawszy średnią gwiazdek 3,8 na 4 możliwe. Aplikacja nie zyskała jednak przychylności Google (co z resztą nie dziwi - firma nigdy nie promowała oprogramowania konkurencyjnego Microsoftu) i by ją pobrać, użytkownik musi sam ją wyszukać w sklepie lub skorzystać z odnośnika URL (link poniżej).

Aplikację Microsoft Outlook Zapowiedź możemy pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play Z kolei pełna wersja Outlooka na iOS dostępna jest w serwisie iTunes App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-outlook-app-for-ios-is-nearing-the-top-of-the-charts

Polecamy również w kategorii Apple