Allegro ma się czego obawiać. Amazon pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku?

Allegro ma się czego obawiać. Amazon pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:30
18.02.2020
1096 wyświetleń

Allegro jest w Polsce monopolistą. eBay próbował ten monopol rozbić parę lat temu - bezskutecznie. Amazon, który również jest monopolistą, tylko w skali globalnej, jeszcze do Polski nie wszedł. Przynajmniej nie w kontekście sklepu, bo to, że firma Jeffa Bezosa jest w naszym kraju obecna od lat, to już wiemy od dawna.

Magazyny, centra logistyczne, biura - wszystko to już się tu znajduje - brak tylko sklepu. Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarła Gazeta Wyborcza, sklep Amazonu otworzy swoje podwoje w Polsce jeszcze w tym roku.

Ponoć trwają właśnie negocjacje z Pocztą Polską, która realizowałaby dla Amazonu dostawy w Polsce oraz na Ukrainie. To naprawdę dobra wiadomość, na którą czekaliśmy do dawna. Allegro od lat czuje się na rynku bardzo pewnie i kolejny mocny konkurent na pewno przyczyni się do normalizacji sytuacji. Powtórki z eBaya się nie spodziewam, bo wówczas amerykański portal wchodził do nas w zasadzie w ciemno. Tymczasem Amazon tkwi już w świadomości polskich klientów i to może być jego klucz do sukcesu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/amazon-w-polsce-kiedy-wejdzie-amazon-do-polski/evt6ry7

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie