Aktywacja Windows Vista

Aktywacja Windows Vista

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
14.05.2007
141 komentarz
213611 wyświetlenie

Po zakupie systemu Windows Vista i jego zainstalowaniu jedną z czynności, która nas w końcu nie ominie, jest przeprowadzenie procesu aktywacji systemu. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz spróbujemy rozwiać niejasności związane z tym zadaniem.

Co to jest aktywacja systemu?

Jest to integralny element systemu operacyjnego, wprowadzony po raz pierwszy w Windows XP, którego głównym celem jest zapobieżenie zjawisku piractwa, tak częstego niestety, w Polsce. Aktywacja polega na uwierzytelnieniu posiadanego klucza produktu i zarejestrowaniu go w bazie Microsoft.

Plusy wynikające z poprawnego przejścia procesu aktywacji

 • Mamy pewność, że nie padliśmy ofiarą oszustwa
 • Uzyskujemy dostęp do darmowych dodatków dla oryginalnego systemu Windows

Proces aktywacji systemu

Proces aktywacji systemu jest bardzo prostą czynnością i nie wymaga od użytkownika żadnej specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Jedyne co musimy zrobić, to podać klucz produktu, a następnie zweryfikować go poprzez Internet. Inną możliwością jest kontakt telefoniczny z oddziałem Microsoft. Podczas procesu instalacji nie musimy podawać identyfikatora produktu, wtedy będziemy musieli z listy wybrać jedną z dostępnych edycji Windows Vista. Po tym, jak zainstalujemy system, musimy wykonać jego aktywację w przeciągu trzydziestu dni. Po tym okresie system przejdzie w stan ograniczonej funkcjonalności i jedyną czynnością jaką umożliwi, będzie właśnie aktywacja. Pamiętajmy, że proces ten bazuje na zasadach Volume Activation 2.0. Pozostaje odpowiedzieć na pytanie - cóż to takiego? A więc jest to nowy system, na jakim opierają się zasady aktywacji Windows Vista oraz Windows "Longhorn" Server. W praktyce oznacza to, iż licencjonowanie zbiorowe podlega takim samym zasadom, jak systemy dla przeciętnego Kowalskiego, każdy identyfikator produktu musi być aktywowany. Do tej pory, tzw. klucze korporacyjne w Windows XP, nie wymagały aktywacji, co często było wykorzystywane przez piratów.

Aby aktywować system przechodzimy do menu Start, klikamy prawym przyciskiem myszy na Komputer i wybieramy z menu kontekstowego Właściwości. Otworzy się moduł, który wyświetla podstawowe informacje o komputerze. Na dole odnajdziemy sekcję Aktywacja systemu Windows. Ujrzymy tutaj informacje na temat statusu tego procesu, takie jak ilość pozostałych dni do wykonania weryfikacji klucza. A także umożliwia zmianę identyfikatora produktu. Jeśli wpisaliśmy klucz produktu podczas instalacji, to klikamy łącze Aktywuj system Windows teraz. Uruchomi się Klient aktywacji systemu Windows.

Następnie korzystamy z kontrolki Aktywuj produkt Windows teraz w trybie online. Musimy odczekać parę minut, w czasie których klucz produktu zostanie zweryfikowany na serwerze Microsoftu. Jeśli chcemy proces ten wykonać w późniejszym okresie, to wybieramy Zapytaj mnie później. Inaczej czynność tą wykonamy, gdy nie podaliśmy identyfikatora podczas instalacji, w takim wypadku klikamy przycisk Zmień klucz produktu.

Wpisujemy klucz składający się z dwudziestu pięciu znaków, następnie klikamy przycisk Dalej. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to ujrzymy ekran, który poinformuje o tym, iż aktywacja przebiegła prawidłowo.

System operacyjny możemy aktywować maksymalnie dziesięć razy, przy użyciu tego samego identyfikatora, na danym komputerze, zarówno w wersji OEM, jak i Box. Oczywiście przy zachowaniu różnic wynikających z tych dwu licencji.

Sposoby na wydłużenie czasu aktywacji

Standardowo okres aktywacji wynosi trzydzieści dni. Czas ten jednakże możemy trzy razy przedłużyć o kolejny miesiąc, co w sumie daje maksymalnie sto dwadzieścia dni użytkowania Windows bez potrzeby weryfikacji identyfikatora produktu. Aby to zrobić, wystarczy, że uruchomimy Wiersz polecenia na podwyższonych prawach, w tym celu przechodzimy do menu Start/Wszystkie programy/Akcesoria, prawym przyciskiem myszy klikamy na wspomnianym skrócie i z menu kontekstowego wybieramy Uruchom jako Administrator, a następnie wpisujemy polecenie slmgr -rearm i zatwierdzamy klawiszem Enter.

Następnie uruchamiamy ponownie komputer. Nie liczmy jednakże na to, iż możemy to robić bez końca. Jeśli wykorzystamy dozwoloną ilość wydłużenia aktywacji, to kolejna próba wykonania tej czynności zaowocuje zgłoszeniem przez system błędu.

Jeśli jednakże okres stu dwudziestu dni uważamy za zbyt krótki, to wykonajmy następujące czynności. Otwieramy Edytor rejestru, następnie przechodzimy do gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SL i zmieniamy wartość klucza SkipRearm z 00000000 na 00000001. Zamykamy regedit i uruchamiamy Wiersz polecenia na prawach administratora. Wpisujemy, znane nam już, polecenie slmgr -rearm. Uruchamiamy ponownie komputer. Dzięki temu zabiegowi uda się przedłużyć okres aktywacji więcej, niż stanadardowe trzy razy.

Problemy z aktywacją systemu

Poniżej znajdziemy rozwiązania najczęściej występujących problemów z aktywacją.

 • Podczas próby aktywacji systemu otrzymujemy błąd w postaci kodów: 0xC004C003, 0xC004C001, 0xC004C008, 0xC004C812, 0xCD004F050, 0xC004C4CE, 0xC004F027, 0xC003E004 i 0xC004E003 - Rozwiązaniem jest ponowne wpisanie klucza produktu w module Aktywacja systemu Windows.
 • Podczas próby aktywacji systemu otrzymujemy błąd w postaci kodu: 0xC004F033 - oznacza to, iż próbujemy uaktualnić Windows Vista do wersji, dla której klucz produktu jest nieprzeznaczony.
 • Podczas próby aktywacji systemu otrzymujemy błąd w postaci kodu: 0XC004D401 i 0x80080250 - błąd ten otrzymamy, podczas gdy posiadamy niezgodne oprogramowanie antywirusowe, lub do zarządzania zawartością DRM (Digital Rights Management). Rozwiązaniem jest uaktualnienie tych aplikacji do nowszych, zgodnych z Windows Vista, wersji.
 • Podczas próby aktywacji systemu otrzymujemy błąd w postaci kodu: 0x8004FC03, 0X8004FE2D, 0x8004FE33, 0x8004FE91, 0x80072EE7, 0x80072EFD, 0x80072F78 i 0x80072F8F - wystąpił problem z połączeniem internetowym, należy rozwiązać tą nieprawidłowość.

Podsumowując...

Aktywacja systemu jest bardzo prostym procesem. Z pewnością zmiany, których się doczekaliśmy zlikwidują, choć w pewnym stopniu, zjawisko piractwa. Pamiętajmy jednakże, iż na jednym identyfikatorze produktu, możemy tą czynność wykonać dziesięć razy, później niestety będziemy musieli skontaktować się z oddziałem Microsoftu w celu uzyskania nowego klucza.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Podstawowe wiadomości

Komentarze

 • Punk 01:47 15.05.2007

  Z tą aktywacją to brednia. Ja nie mam internetu i jakoś dałem jej rade. Na poczatku sie pluł, ale wkońcu chodzi bez problemu

 • Anathema 15:17 15.05.2007

  Brednia?! Hmm...

 • jabirex 18:38 15.05.2007

  Słyszałem ze można zatrzymac czas odliczający dni pozostałe do aktywacji visty co wy na to?

 • Marcin 21:24 15.05.2007

  pytanie, a co jeśli chciałbym aktywowac system po raz 11? bede musial kupic nowy klucz? i jeszcze przy okazji jedno pytanie ile razy można aktywować Windowsa XP oem?

 • pepe 22:28 15.05.2007

  a co jesli mam viste z orginalnym kluczem juz zaktywowanym ale po nieniecku a chciałbym na tym samym kluczu zainstalowac polską wersje taka samą jak niemiecka

 • zys 22:54 15.05.2007

  Mam maly niepokoj, jak zachowa się Vista podczas ponownej atywacji. Muszę sformatowac HDD. Jak ktos z Was to juz robil to poprosze o info czy nie ma problemow.

 • Anathema 07:09 16.05.2007

  Już wyjaśniam wasze problemy. Windows Vista mozna aktywować 10 razy na tym samym keyu, potem po prostu trzeba skontaktowac się z MS w celu otrzymania nowego. Jeśli chodzi o dostępność pakietów językowych i ich zmianę, to tutaj w grę wchodzi tylko edycja Ultimate.

 • toni46 12:26 16.05.2007

  zainstalowałem i zarejestrowalem zbyt pochopnie system Vista oem na komputerze który nie spełnia wymagań technicznych kupiłem teraz z nowy komp czy moge na nim zainstalować ponownie ten system ze starego kompa usunolem Viste i nie uzywam jej

 • Seba 13:13 16.05.2007

  Do ANATHEMA To znaczy że po 10 razach aktywacji,już się nie z aktywuje przez telefon ??? Ja jak aktywowałem telefonicznie to zapytałem panią i mi powiedziała,że przez telefon można aktywować ile się chce,oczewiście na jednym kompie. Chciałbym jeszcze zapytać ANATHEME czy ewentualnie za otrzymanie nowego klucza się płaci,jeśli wciąż mam ten sam sprzęt ??? Pozdrawiam serdecznie

 • Anathema 13:52 16.05.2007

  @toni46 - niestety nie możesz już przenieść licencji na nowy sprzęt, zostaje kupno nowego systemu. @Seba - po 10 razach po prostu będziesz musiał skontaktować sie obsługą i dostaniesz nowy klucz, którym aktywujesz system, ot co. Oczywiście nadal na tym samym sprzęcie. Nic się za to nie płaci.

 • ArekS 07:37 22.05.2007

  Co będzię następnym krokiem po aktywacji systemu, wizyta osobista w firmie Microsoft aby uwiarygodnić system? Chwała tym co tworzą systemy operacyjne za darmo, a właściwie ich dystrybucje. Microsoft i tą całą hałastrę trzeba by zamknąć do wielkiego słoja i pokazywać po odpustach!

 • konfigkom 18:26 24.05.2007

  A ja wpisuje kod juz z milion razy i bezskutecznie. Zostaly mi 3 dni do konca waznosci systemu... To Vista home premium, dostalem z notebookiem. Mam pytanie do "Anathema", czy jest na to jakas rada, czy musze zadzwonic do siedziby Microsoft i tam podadza mi inny klucz?? Pozdrawiam!!

 • Anathema 20:25 24.05.2007

  Ja bym raczej skontaktował się z producentem laptopa ;)

 • mariusz 15:37 28.05.2007

  mam problem - kupilem acer 9300 i mam viste i pokazuje mi ze zostalo mi 0 dni do automatycznej aktywacji klikam na aktywuj automatycznie i podaje mi ze mam wpisany bledny klucz ????? co robic ??

 • Anathema 12:03 31.05.2007

  Upewnić się, że wpisany jest poprawny klucz, lub też skontaktować się z producentem lapka.

 • Nerus 20:43 02.06.2007

  Mam ten sam problem co Mariusz z Laptopem Kupionym w stanach Windows Vista Home Premium Oem bodajże, aktywator chce abym zadzwonił do punktu Microsoft, co zrobić ?

 • Anathema 06:25 04.06.2007

  Zadzwonić do punktu MS?! ;-)

 • Damian 22:23 08.06.2007

  co trzeba zrobic jesli nie dokonałem aktywacji systemu windows vista w ciagu 28 dni bo nie moge właczyc kompa wcale i pisze mi zeby aktywowac system windows...nie mam pojecia!

 • Anathema 07:21 12.06.2007

  Aktywować system?! :]

 • Sebastian 23:58 12.06.2007

  Kupiłem niedawno nowy system operacyjny Vista Homr Premium wraz z nowym sprzetem po instalacji nie moge jej aktywować. Pojawia sie komunikat, że klucz jest juz używany co to ma być?????

 • Anathema 09:50 16.06.2007

  To oznacza, że ktoś posiada taki sam identyfikator. Skontaktuj się ze sklepem, gdzie kupiłeś komputer.

 • Nicole 21:39 19.06.2007

  Nie macie jakis porzadnych kluczy do aktywacji...???

 • Wladk 11:39 20.06.2007

  Jakie to proste))))))) Tylko, ze ja mam Viste po angielsku i zastanawiam sie jak mam przejsc w tryb administratora majac jednego uzttkownika??

 • paw 23:10 24.06.2007

  Czemu mi wyskakuje kod błędu:0x8007232B.Mam klucz ,chcę aktywować pojawia się błąd,chcę zmienić klucz pojawia się to samo...

 • Anathema 11:04 26.06.2007

  http://support.microsoft.com/kb/929826/

 • matchaus 14:48 26.06.2007

  Witam, Wymiana płyty głównej powoduje utratę licencji OEM. Ale czy tylko płyty? Jakie jeszcze podzespoły (ich wymiana) spowodują utratę licencji? Piszę to, gdyż jestem w dość kuriozalnej sytuacji - zakupiłem wraz z nowymi "bebechami" (płyta, pamięć, procesor) Vistę Home Premium wersji OEM i... jak do tej pory nie zainstalowałem, gdyż nie jestem pewny, czy już niebawem nie zmienię płyty głównej i procesora... Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

 • ass3mbl3r 19:09 27.06.2007

  a mi minal czas do aktywacji nie moge w ogole odpalic windowsa tylko IE mi dziala i wyswietla ze musze kupic kopie:/ a mam nowego lapka z tym samym problemem co koledzy wyzej bylem w sklepie powiedzieli ze wszystko powinno byc ok dzownilem do acera powiedzieli ze nigdy nie spotkali sie z takim problemem fakt ze 1 co zrobilem to reinstalka systemu po zakupie ale nie wydaje mi sie zeby to cos mialo zmienic...imo vista suxx

 • Andrzej.K 14:14 29.06.2007

  matchaus: wersje OEM są wiązane z płytą główną... jeśli więc planujesz zmiane płyty gównej to nie aktywuj systemu na obecnej...

 • matchaus 12:31 03.07.2007

  Serdecznie dziękuję za pomoc! Rozumiem, że procesor nie należy do elementów, których wymiana równoznaczna jest z utratą licencji? W każdym razie systemu na razie nie instaluję - zmienię swojego Asusua P5K na wersję dlx i dopiero wtedy się poważnie zastanowię nad Vistą :) (choć jak znam życie pewnie się wstrzymam do SP1 :)

 • Paweł 12:43 04.07.2007

  mam orginalnego wina i juz pare razy robilem formata i teraz nie moge zaaktywowac wina przez internet bo piszeze juz iles razy wykorzystalem klucz ten sam co mam teras robisc ?? prosze o podpowiedz

 • Anathema 13:49 05.07.2007

  Odpowiedź znajdziesz w komentarzach powyżej ;-)

 • Kasia 17:27 12.07.2007

  oddalam laptopa na gwarancji , bo mi sie troszke psul. Dostalam go spowrotem, no i sie zaczelo, chcial kodu aktywacji ode mnie.nie wpisalam i teraz nie chce mi sie wlaczyc komputer:( co mam zrobic?? nie znam tego kodu.

 • Gene 16:21 14.07.2007

  matchaus: W przypadku Visty zmiana procesora spowoduje konieczność nowej aktywacji na nowym kluczu.

 • Anathema 19:14 14.07.2007

  @Kasia: A czasem na spodzie lapka nie ma naklejki z owym kluczem? Poszukaj także dobrze w dostarczonej dokumentacji, na ewentualnym opakowaniu z systemem.

 • Gene 18:24 17.07.2007

  matcheus: w uzupełnieniu do mojej informacji po własnych eksperymentach i rozmowie z BOK Microsoft. Po wymianie procesora system zgłasza, że jest wymagana aktywacja. Aktywacja przez Internet nie działa, system informuje że dla aktualnego klucza jest problem, jednak po telefonie do BOK MICROSOFT dostaje się specjalny kod który umożliwia ponowną aktywację. Aktywacja nie będzie możliwa tylko w przypadku wymiany płyty głównej (podobnie jak było to z Windows XP), poza wyjątkiem wymiany uszkodzonej płyty w ramach gwarancji. Sorka za niepełną poprzednią informację.

 • ArTeK 17:59 21.08.2007

  kupiłem komputer w sklepie vobis z zainstalowana juz vista przy pierwszym uruchomieniu wpisałem klucz aktywacyjny ale on przedłużyl mi tylko aktywacje na 30dni nie mam dostępu do internetu ale dostałem płytke ze sklepu na której pisze cos ze jest ona przeznaczona do aktualizacj system ale gdy próbowałem aktualizować to tez mi nie pomogło prosz4e o pomoc

 • Anathema 22:52 21.08.2007

  A czy to czasem Upgrade nie jest, który wykorzystać należy do zaktualizowania systemu Windows XP do Vista? ;>

 • matchaus 13:35 23.08.2007

  Gene ---> Serdecznie dziękuję za informację! Czekam teraz na SP1 do Visty i w końcu zainstaluję ten (kupiony już w czerwcu) system :)

 • Dawid 22:30 24.08.2007

  kupiłem kompa z vista home premium dziecko zerwało mi naklejke z kluczem zanim zdąrzylem aktywować napisałem podanie o wydanie drugiego klucza. czekam już płu roku .czy to jest normalne

 • eldorn 01:52 31.08.2007

  Takie pytanko czy na amerykański klucz aktywuje polską wersie visty Home premium??? Na amerykańskiej wersi juz jest aktywowane i zastanawiam sie czy nie przesc na polska, niestety ta wersia visy sama w sobie nie ma takiej mozliwości. trzeba wgrywac wszytko od poczatku.

 • szreku 19:48 09.09.2007

  kupiłem laptopa i juz był wgrany system vista ale zadnej płyty nie dostałem nie pokazuje mi czy czas sie konczy dosłownie nic ( orginał ? ) co mam zrobic jak bede miał internet czy musze go rejestrowac jak nie mam płyty i numeru z kad wziac w razie czagos czy w sklepie musza mi dac płyte no bo moze przeciez mi system sie zepsuc i co w tedy prosze o odpowiedz gg 9362209

 • Anathema 20:47 09.09.2007

  Zapewne masz system na tzw. partycji recovery, skąd możesz go przywrócić w razie czego. Często też systemy instalowane na laptopach nie wymagają aktywacji ;-)

 • tadzik 14:00 10.09.2007

  zeby nie miec zadnych problemów z ponownym aktywowaniem MVHB poprostu zadzwonic i tyle dziekuje na podanym nr do kraju polskiego weryfikacja tylko 15 minut i po wszystkim uwaznie słuchac zarka

 • Marcin 21:44 10.09.2007

  Pomocy! Przez glupi blad skonczyl mi sie okres do aktywacji Visty - zmienilem date w kalendarzu i po restarcie juz system nie chce sie wlaczyc, tylko prosi o aktywacje. Glupi blad z mojej strony - wiem. Mialem system tylko tydzien ale zdazylem zainstalowac sporo potrzebnych mi programow. Chce uniknac formatowania i ponownej instalacji systemu. Czy mozna jakos przedluzyc okres do aktywacji uzywajac tej metody opisanej na gorze tej stronki? Moze z DOS-u da sie cos wykombinowac?

 • Obcy 15:03 07.10.2007

  Ta kupiłem koma z premium w Vobisie jeszcze jak nie miałem neta wiec powiedzieli że oni ja u siebie aktywują... ale teraz musiałem zrobić przeinstalowanie visty bo już była zaśmiecona i muliła.... ale nie mogę aktywować ponowienie visty... jak to rozwiązać?

 • jacek 15:51 28.10.2007

  kupilem w vobisie laptopa z zainstalowaną vistą ale nie dostałem żadnej kopji teraz mi wyskoczyło żebym aktywował aktualizacje wpisuje klucz z naklejki i wyskakuje niepoprawny klucz co mam zrobić?Prosze o kontakt na gg 10472102

 • daniel 16:48 28.10.2007

  jak się zmienia klucz produktu

 • karol 18:36 31.10.2007

  mam xproblem

 • Anathema 22:38 31.10.2007

  @Daniel: W artykule jest o tym informacja... przeczytaj dokładnie, a znajdziesz ;-)

 • mateusz 16:58 02.11.2007

  wpisuje klucz jak sie pojawia okno i miejsce i pokazuje mi ze aktywacja nie powiodla sie a nie mam mozliwosci podlaczenia do neta bo nie mam zainstalowanego zadnego modemu nic

 • Anathema 17:24 02.11.2007

  @mateusz: pozostaje kontakt telefoniczny z oddziałem MS

 • Melon 19:57 14.11.2007

  w czasie aktywacji po wpisaniu klucza wyskauje mi blond zabespieczen, co mam zrobic?

 • Smug 20:52 27.11.2007

  A ja chciałem się zapytać ,czy mając klucz do visty home basic,mogę otrzymać płytę z tym systemem i co muszę zrobić żeby ją dostać. Bo laptopa otrzymałem bez płyty a chciałbym taką mieć :) Pozdrawiam

 • Dawid Długosz 06:28 28.11.2007

  @Smug: W tej sprawie musisz udać się po pomoc do producenta laptopa i dowiedzieć się czy oferuje taką sposobność (odpłatną?).

 • andrew 15:33 29.11.2007

  Ktoś ma klucz do Windows Vista Home Premium? Kupiłem originalnego Windowsa i mam 30 dni na aktywację a nie mam internetu. Słyszałem że z innym kluczem nie trzeba aktywować na internet

 • yamasuka 21:07 01.12.2007

  powiedz cie mi jak ją aktywowac bez internetuuu?????????????????

 • yamasuka 21:08 01.12.2007

  mi uplynol czas na aktywację i co teraz??????

 • jojok 14:22 17.12.2007

  yamasuka-hmmm...przeczytaj poprzednie komentarze to się dowiesz. Jak nie możesz zaaktywowac przez internet to musisz zadzwonić do jakiejś tam centrali M$ :P

 • rysiek 21:32 23.12.2007

  kupilem laptopa w vobisie juz z zainsalowanym systemem vista ale nie dali mi zadnej plytki z windowsa a jak bede musial go zainstalowac ponownie muwili ze bez plyty da sie ale jak odp

 • Dawid Długosz 12:25 24.12.2007

  @rysiek: z partycji recovery znajdującej się na dysku. Szczegóły w instrukcji dołączonej do laptopa.

 • Ste 01:20 27.12.2007

  Tydzień temu kupiłem laptopa z Vistą Home Premium, bez płyty, ale za to z partycją recovery. Niestety, po zainstalowaniu service packa 1 do visty system zaczął szaleć i się kaszanić, więc postanowiłem go przywrócić z partycji recovery. Niestety, przywracanie nie zadziałało, a jak próbowałem robić to z poziomu startu biosu to nie reagowało. Życie. Wyjąłem więc z szafy swojego starego XP Home - notebook wogóle nie widzi płyty. Nie wiem co jest grane, ale po 4 godzinach zabawy odechciało mi się XP. Więc zostałem skazany na vistę - ale recovery nie działa, a płyty mi nie dali. Wziąłem więc identyczną płytkę Visty od kolegi, zainstalowałem, podałem swój klucz - i dupa - klucz nie pasuje. Czy jak zadzwonię do MS to dadzą mi nowy klucz ? Ludzie to jakaś żenada z tymi recoverami...

 • jurek 21:32 30.12.2007

  mam pytanie nastepujace .Mam kompa c2d z zainstalowana vista wszystko chodzi dobrze ale chcialbym podkrecic troche procka.Plyta glowna to kiepsi Asrock i moze sie spalic. Czy kupno takiego samego dokladnie Asrocka pozwoli mi aktywowac viste w ramach tych dziesieciu i czy to w ogole jest zgodne z licencja?? pozdr

 • dor 14:40 03.01.2008

  kupiłam laptopa Fujitsu Esprimo V5535 z systemem Vista,ale nie działał internet więc wgrałam XP.teraz chciałabym wrócić do Visty jak to zrobić, nie mam żadnej płytki instalacyjnej tego systemu?

 • ptrick 12:42 15.01.2008

  mam inny błąd niż te co są tu na stronie... 0x80070005 ten kod wyskakuje mi przy aktywacji klucza...

 • michu 08:46 16.01.2008

  jak aktywować viste bez internetu?

 • ja 17:43 01.02.2008

  telefonicznie

 • MESS 23:15 03.02.2008

  Witam. Nie padła odpowiedz na jedno pytanie. Zainstalowałem Viste home premium PL na Toshibie ze Stanów (oryginalnie byla wersja ENG) na tym samym kluczu. Instalacja sie powiodła...ale podaje komunikat o niewłasciwym kluczu. Czy można to jakos zalegalizowac??

 • maciej 20:05 06.02.2008

  Przypadkowo mimo aktywowanego systemu Vista dałem opcje - zmień klucz produktu - wpisując oczywiście keya ze spodu laptopa. Ku mojemu zdziwieniu :) wyskoczyło, że błąd o kodzie takimitakim i do końca zostało 30 dni... Załamany zacząłem wbijać ponownie key i nic... Szybko za telefon i dzwonię na podany płatny numer. Miła pani poprowadziła mnie krok po kroku i już AKTYWOWANY... ufff. 15 minut stresu. Pozdrawiam i polecam dzwonić!

 • Paweł 18:25 19.02.2008

  Czy stracę licencję "Windows Vista Home Prem 64-b OEM" dokupując do mojego komputera dodatkowo kolejne 4GB pamięci, drugą identyczną kartę graficzną do stworzenia SLI oraz drugi identyczny dysk twardy aby użyć ich w RAID. Proszę o szybką odpowiedź.

 • Japan 19:39 23.02.2008

  Nie nie stracisz licencji

 • herman 18:53 02.03.2008

  Coś tu chrzanicie ze kupiliscie komputery bez płyty instalacyjnej widocznie zrobili was w konia.A jaki system Vista zainstalujecie to zalezy wyłącznie od klucza a nie płyty z systemem, tak gdzies czytalem. A z drugiej strony po jakiego grzyba kupowac komp. bez plyty z Vistą czy XP.

 • speedy 21:41 15.03.2008

  gdzie znajdę ten numer do MS żeby zadzwonic w sprawie aktywacji Visty? Miałem oryginała i był aktywowany, ale spaliła mi się płyta główna (już po gwarancji) kupiłem nową i teraz nie mogę aktywowac Visty (wersja Home Prmium OEM). Macie jakieś pomysły?

 • pomiodor 18:05 02.04.2008

  speedy wykonaj aktywację przez telefon powinna przejść - mi tak przeszła po wymianie płyty na zupełnie innej, kolejne już przez internet szły :).

 • SLonek 13:30 04.04.2008

  ja mam problem bo kupilem laptopa i tam jest vista ultimate i neiamm kodu do niej pod laptompem jest klucz ale nei do tej wersji i niemoge go zaaktywowac :( prosze o pomoc czy ktos mugł by mi udostepnic ten kod moje gg 9822120

 • krystian 11:53 05.04.2008

  Zainstalowalem viste 2 raz na tym samym kompie i automatycznie mi nie aktywowalo i chcailem sam to zrobis poprzez aktywacje i nic wyskakuje blad nie chce sie aktywowac a mam 2 dni do konca co robic??!! dodam ze wczesniej wykonywalem aktywacje telefoniczna a teraz pomocy :D

 • tomala 02:27 23.04.2008

  witam , mam vista ultimate Oem. Padła mi płyta, zakupiłem nową , innego producenta... Prawdopodobnie (na 99,9%) czeka mnie reinstalacja bo zmieni się chipset. Czy aktywuję w jakiś sposób swoją vistę???

 • Tomek 23:20 24.04.2008

  kupilem laptopa dostalem do niego tylko plyte windows anytime upgrade ale bez klucza i co teraz

 • ela 16:09 26.04.2008

  kupiłam laptopa w stanach, był bez zadnej płytki, Windows Vista działał ale juz okres próbny sie skończył, co mam zrobic, czy kupic musze polską wersje Windowsa Visty, i co mam zrobić

 • krzysiek 20:06 27.05.2008

  jak mam aktywowac viste jak pisze ze jest bledny kod i co mam zrobic piscie na mojego meila krzysiek239@o2.pl

 • nico 02:55 01.06.2008

  przepraszam,a ktos kozysta z visty?

 • Kurus 09:56 01.06.2008

  powiedzcie mi jak mam zaktualizowac VIste bez internetu... a minol okres 30 dnii od kad kupilem sprzet i pisze ze "windows vista nie jest orginalny;/" nie umiem wlaczyc kompa .. nawet wpisuje klucz 5 razy a on nic ..;/ tylko internet i internet chce;/ POMOCY!!!!

 • bolec 1 18:23 17.06.2008

  kurus to dla ciebie xp tez ma aktywację bez netu jest to trudne ale do wykonania oryginał ma numer telefonu zadzwon to powiedzą jak masz go atywowac tylko postaraj sie o telefon przed komputerem tak jest łatwiej

 • inhumator 15:56 21.06.2008

  Mam Vistę Home Premium OEM PL, zainstalowałem go kika miesięcy temu po raz drugi - były problemy z kartą graficzną, sądziłem, że to sterowniki na ten system (okazało się, że to sama karta). Aktywowałem Vistę bez problemu (tel.), działam na niej już od tych kilku miesięcy, ale ostatnio wywala mi ostrzeżenie, że "zostało xx dni do zakończenia licencji. Wykonaj kopię zapasową ważnych danych, a następnie zainstaluj nową kopię systemu lub wprowadź nowy klucz licencyjny". Zdarzyło się komukolwiek, żeby skończyła się licencja na system, w dodatku nowy?! Sprzętu w ogóle nie zmieniałem, nawet myszka ta sama:) Co ja mam z tym zrobić?

 • wncmikser 10:39 13.07.2008

  co mam zrobic gdy minął 30 dniowy czas aktywacji.wyskakuje komunikat by aktywowaćn.nie moge w zaden sposób aktywowac pzez tel.nie jestem podłonczony do internetu.

 • Promil 03:26 30.07.2008

  Witam serdecznie ! mam pytanie odnosnie Visty : Kiedyś cos gdzies słyszałem, że Microsoft ma poprzez Viste dostęp do naszego kompa i może usuwać aplikacje/filmy etc. które mu się nie podobają. Czy to jest prawda ?

 • Adam Stępień 15:38 02.08.2008

  @Promil - nieprawda.

 • Promil 14:49 05.08.2008

  Dzieki :)

 • ZAL 13:21 12.09.2008

  <p>a pod jakim numrem moge sie skontaktowac z microsoftem w celu dostania nowego klucza ?</p>

 • Mstek 11:41 15.09.2008

  <p>witam mam problem bo potrzebuje klucz produktu a z tego co wiem to znajomy kiedys mi przeinstalowal viste na polska ultimate no i chyba to nie byl oryginal:/i co tera?da rade cos z tym zrobic czy trzeba przeinstalowac ponownie system na oryginalna viste?z gory dzieki.pozdro</p>

 • ustron 13:58 18.09.2008

  <p>Siemka wszystkim.Wczoraj kupiłem sobie kompa z Vista.Ten klient co mi go sprzedawal powiedzial zeby nie wlaczac narazie Mircosoftu.Ale dzis sie zjaralem i podłaczylem go i wyskoczyla mi ta aktualizacja i wpisuje ten klucz i mi sie wylogowuje z systeemu prosze o pomoc z gory dzieki</p>

 • SANDRA 14:01 21.09.2008

  PROSZE O POMOC MAM WISTE ULTIMATUM I PO 30 DNIACH WYSKOCZYŁ MI KLUCZ AKTYWACYJNY CO MAM ROBIC ...PROSZE PISCIE DO MNIE NA MAILA sandradols@wp.pl dziekuje

 • sewobi 13:32 28.09.2008

  <p>mam orginalnego windows vista basik,ale nie mam płyty.Jak ją morzna zdobyc?</p>

 • kubusiek77 14:00 01.11.2008

  <p>Witam... Kupiłem della z zainstalowanym Vista HB, chciałbym jednak wyższą wersję HP lub Ultimate, czy jest jakaś opcja upgreadu do wyższej po promocyjnej cenie czy muszę kupić Vistę nowa.. ???</p>

 • KAMIL 14:32 13.11.2008

  zainstalowałem program wru do darmowego ściągania gier,filmówi muzyki.po zarejestrowaniu pojawiła mi się ikonka kod aktywacyjny.nie wiem co wpisać bo weszłem na neta i napisałem kody aktywacyjne wpisałem prawie każdy ale za każdym razem pojawiało się,kod aktywacyjny jest nieprawidłowy.nie wiem co robić czy muszę dalej szukać odpowiedniego kodu aktywacyjnego????????????????????????????

 • Werka 21:15 29.11.2008

  A ja mam Viste Home Premium, mam jakiś klucz, ale nie pasuje i na dodatek otworzyłam Worda już 25 razy i nie mogę pisać a muszę napisać pracę....Ratunku

 • pance 20:38 03.12.2008

  <p>mam mału problem wywaliło mi system,zacząłem go instalować na nowo i szło dobeze aż do momentu wprowadzenia klucza aktywacyjnego.nie mam go i nie wiem gdzie jest.czy są jakieś uniwersalne klucze?</p>

 • mags 20:20 08.12.2008

  witam, kupilam w vobisie laptopa asus z zainstalowana vista home premium oem. aktywowalam system kluczem z naklejki z dolu lapka, ale uruchamiajac ms outlook, word, excel... itd., nadal wyskakuje okienko z kluczem produktu. po jego wprowadzeniu, system usilnie mnie "przekonuje", ze klucz jest nieprawidlowy!!!!! czy ktos wie moze dlaczego???? pliz odp na e.mail: ricotta@neostrada.pl z gory wielkie dzieki

 • jakub 22:08 18.12.2008

  <p>mam problem z aktywacjo systemy visty [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif[/img]</p>

 • michal 10:16 13.01.2009

  <p>mags - aktywacja systemu operayjnego to nie to samo co aktywacja pakietu office, to są dwie oddzielne licencje. Większość notebooków posiada preinstalowany system operacyjny oraz wersje 60 dni offica.</p>

 • Grzesiek 20:12 26.01.2009

  <p>u mnie to wogóle nie trzeba wpisywać klucza, a system jest od razu aktywowany. Mam windows vista ultimate (orginał) nie mam pojęcia dlaczego tak jest.</p>

 • keicam 13:16 27.02.2009

  <p>a co mam zrobić jak nie mam neta i nie moę się dodzwonić .POMOCY</p>

 • robertxwj 13:04 11.03.2009

  <p>masz holerne szczascie :)...w nieszczasciu  </p> <p> </p>

 • wilma 13:28 12.03.2009

  <p>głupie to dziadostwo jest[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif[/img]</p>

 • Koszatniczka 20:05 18.04.2009

  Wniosek jest jeden unikać kompa z vistą jak zarazy ! Szkoda kasy i stresu !

 • Domgal 10:09 20.04.2009

  Witam, kupi.łem 2 miesiące temu laptopa Belinea o.book 2 z preinstalowanym systemem windows Vista Home premium. Mam naklejkę licencyjną na spodzie i partycke recovery, lecz ku mojemu zdziwueniu ta partycja zawiera tylko narzędzie do naprawy systemu, a nie nowy system. Dowiedziałem się, że moge uzyskać płytę od producenta komputera, lecz co zrobić gdy maxdata nie istnieje a podczas uruchomienia dowolnego filmu w dowolnym programie pokazuje mi się jakiś błąd i please reinstall product. Wgrywałem inne kodeki i nic. Cały czas to samo ale po tym błędzie film normalnie leci. Taki błąd jest tylko i wyłącznie przy filmach. Uruchomiłem to narzędzie do naprawy systemu windows ale nie znalazło żadnego błędu ale co zrobiosz-oka nie wyjmiesz. Poszedłem do sprzedawcy ale on próbował mi usulnie wmówić, że dysk twardy ma na sobie jakąś ukrytą 3 partycję której nie można uaktywnić żadnym programem. wydaje mi sie zepoprostu kitował bo uruchamiałem kilka programów do edycji partycji i była tylko ta recovery którą sobie uaktywniłem Instrukcja obsługi kompletnie nic nie mówi o systemie operacyjnym. Proszę o pomoc. mój e-mail: gd6c@o2.pl

 • KICI92 16:19 30.04.2009

  <p>WITAM MOZE MI KTOS PODAC NUMER TELEFONO DO MS..? BO NIE MOGE UAKTYWNIC KLUCZA....Z GÓRY DZIEKI</p>

 • zeb 11:14 10.05.2009

  witam Mam taki problem z Vistą.Wersja z zakupionym komputerem.Konieczna była opcja przywracania systemu z Recovery bo system w ogóle nie chciał wystartować wskutek będow na dysku.W każdym badź razie przywrócony zostal system(opcja przyracania systemu,Tylko system, nie do ustawień fabrycznych),wszystkie pliki ale system stracił wiele funkcji(brak możliwości aktualizacji,niektóre programy nie działają,nie można aktualizować IE7 do wersji IE8 itd.) Wyskakuje błąd 0x80070426 .Co z tym można zrobić? z góry dziękuję za pomoc

 • Sev 20:54 18.05.2009

  <p>Reinstal ? :P</p>

 • Wszędobylski 18:25 16.11.2009

  [b]Jest jedno wyjście jeśli nie  chce się mieć problemów  przy reinstalacji systemu.Przesiąść się na Win.2000 Pro z sp.4 , lub korzystać pirackich kopii.[/b]

 • Ciekawskodociekliwy 18:45 16.11.2009

  [b]Myślę że z czasem spece od zabezpieczeń z Microsoftu pójdą po rozum do głowy i prowadzą zabezpieczenie które nie bedzie utrapieniem dla posiadajacych legalne kopie systemu.[/b] [b]Uczynił to  już Canopus obecnie Gras Valery, a polega to na tym żenabywca softu  wraz z kopią ottzymuje na pendrivie klucz aktywacyjny i program jest aktywny na komputerze z tym pendrivem. Nie ma zadnego problemu z przeinstalowaniem systemu, czy wymianą komputera. Po prostu soft przypisany jest do jego nabywcy.[/b]

 • matrix 15:49 28.11.2009

  a ktos wspominał że mozna zatrzymać czas ograniczenie dziłania systemu więc jak?? piszcie na gg 3648533

 • asia 16:37 04.01.2010

  Może tutaj mi ktoś pomoże, kupiłam laptopa z zainstalowanym Windowsem Vista, wszystko działa bez problemu poza Microsoft Word"em. Przez pierwsze bodajże 30 uruchomień wszystko było ok, a teraz trzeba wpisać klucz produktu. Tylko, ze jak wpisuje ten z nalepki to wyswietla sie, ze jest niepoprawny. W podstawowych informacjach o komputerze jest jakis inny- 20 cyfrowy i ten tez nie pasuje. Probowalam go zmienic na ten z nalepki, ale tez nie dalo rady.

 • patik 16:28 08.01.2010

  mam taki problem oddałem mojego kompa do naprawy i zainstalowali mi viste ale nie mam zadnego klucza od poczatku kiedy kupilem ten komputer czy mge skad wziasc jakis kod? kupilbym nawet nowy ale nie ma nigdzie

 • Pawcio 20:35 03.03.2010

  Mam takie pytanko (nie mogę nigdzie znaleźć odp). Posiadam laptopa z zainstalowanym orginalnym windowsem Vista Home Premium (mam keygena itp) ale nie posiadam do niego płyty z vistą. Moje pytanie brzmi czy mogę od kogoś innego porzyczyć Viste(Home Premium) i wgrać ją u siebie ze swoim keygenem??

 • kubala1992 17:12 04.03.2010

  ja formatowalem dysk i instalowalem viste pare razy- 0 problemow do pawcia, no chyba raczej nie, kod aktywacyjny, ten caly klucz jest inny dla kazdej sztuki visty... zreszta, i tak znajomy ma mi zalatwic legalnego xp, bo na viscie sie przejechalem szczerze mowiac, zawsze po instalacji systemu tnie sie on przez dluzszy okres niemilosiernie, to cud ze dokonczylem pisac tego posta :(

 • Pawcio 16:30 06.03.2010

  Czyli nie ma szansy na zainstalowanie legalnie od nowa Visty?? Oprócz kupna następnej.

 • Szymon 14:28 27.03.2010

  A ja mam inny problem.. Przy aktywacji przez internet pisze, że tego klucz już ktoś używa. Miałem kiedyś podobny przpadek i wziełem aktywację telefonicznie. Dzisiaj jak chciałem ją zrobić to mówilii mi w telefonie, że numer z tej okolicy (czy coś takiego) jest narazie nieczynny. Co mam zrobić? Jak wyłącze i włączę kompa to wyskakuje mi, że mam nieorginalnego windows"a. I nie mogę go uruchomić. Bardzo poroszę o odpowiedź...........................................................................................

 • PereS 23:05 17.04.2010

  mnie ciekawi inna rzecz, otóż kupiłem mego HP Paviliona dv 5 w Komputroniku ale, ze bylem zbyt głupi nie zrobiłem płyty zapasowej bo vista juz byla zainstalowana  a ostatnio napadł mnie w końcu trojan, pomieszal cosik w sterownikach karty graficznej ( niektóre gry sie  strasznie tna choc wczesniej tego nie było). wiec zastanawiam sie nad zakupem nowego systemu ale, czy tez jest możliwość zainstalowania wina z plyty zapasowej osoby którą znam, ktora ma też Hp ale ttroche słabszego od mojego ale też win Viste tyle że ma nagrana płytke zapasowa z systemem i czy po sformatowaniu moge windowsa zainstalować z tejze płyty?

 • magellan 11:06 03.05.2010

  a co jesli kupilem laptopa w saturnie juz z zainstalowanym windowsem vista home premium i nie dali mi klucza do tej visty ? jak zaktualizowac taki system o odp prosze na maila magellankrk@o2.pl

 • konrad33 18:50 06.06.2010

  mi caly czas odzuca orginalny  klucz  a mam viste home premium 64bit oem pl  juz prawie 4 lata chyba sie przezuce na     7

 • Natalia 11:35 28.06.2010

  [b]Mam taki problem:[/b] [b]Miałam wersję testową Windows Vista. Okres testowy się skończył i mam cały czarny ekran, bez żadnych ikonek i w ogóle. [/b] [b]Moje pytanie jest takie:[/b] [b]Czy poda mi ktoś lucz aktywacyjny do Windows Vista.? Bardzo proszę i pozdrawiam. [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif[/img][/b] [b] Natalia :)[/b]

 • kamila 11:52 07.07.2010

  mam problem kupiłam w zeszłym roku komputer z vista oddałam na gwaracje i wgrali mi nową teraz nie moge wpisac klucza bo wyskakuje mi ze klucz jest nie prawidłowy a zpisuje go z naklejki z komputera co teraz?? moj mail: kamaa37@wp.pl

 • Daniel 20:04 09.07.2010

  a propo windowsa visty[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif[/img] on jest beznadziejny porazka blad system jest nie dopracowany na szczescie mam juz windows 7[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif[/img]

 • maras81 18:35 19.07.2010

  co robić gdy nie mogę aktywować visty home premium OEM pojawia sie komunikat ze klucz jest uzywany, ale jak sprawdzam sytem aplikacją legitcheck (do sprawdzania orginalności systemu) to otrzymuję informację że system jest orginalny.

 • ja 12:43 17.10.2010

  znalazlem gre sie nazywa windows doors mi pomozecie:)

 • sylwia:P 20:40 28.10.2010

  chciałabym bardzo podziękować <span style="font-family: Tahoma; font-size: 12px; color: #1e1e1e; line-height: 18px;">[b]Anathema [/b]za rady których udzielił[b] [/b]innym użytkownikom miałam mały problem z vistą a po przeczytaniu komentarzy szybko znalazłam radę która mi pomogła[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif[/img] z GÓRY dzięx i szacunek[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif[/img][img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif[/img]</span>

 • Daro 18:42 08.11.2010

  cześć. mam system windows vista home basic 32-bit na płytce z firmy Actina. podczas instalacji klucz był niepotrzebny, ale teraz prosi o aktywację . jak mam aktywować skoro nie mam klucza? :(

 • Mod 09:41 24.11.2010

  W laptopoach klucze aktywacyjne do systemu w 99% przypadków są na naklejce od spodu lapka. Jeśli po wprowadzeniu tego klucz wyskakuje komunikat że klucz jest już używany kontakt ze sklepem (nowy sprzęt), lub z Microsoftem.

 • trytr 11:07 01.12.2010

  jak to aktywowac  

 • Madrala 13:59 17.12.2010

  Polityka M$ jest do kitu. Trzeci raz zepsuła mi płyta główna, a sklep już dawno zwinął interes. Co w takiej sytuacji? Mam kupować znowu Windows (najlepiej trzeci raz)? Nigdy w życiu! To zwykłe oszustwo ze strony M$. Windows więcej kosztuje niż sprzęt, to ja podziękuję panu Gatesowi i przesadzam się na Linuxa. Nigdy w życiu więcej interesów z tymi złodziejami od z mikro syfu!

 • Do_Madrala 17:21 08.03.2011

  taki z ciebie mądrala ? Czemu nie pomyślałeś o BOX"ie ?

 • abc 23:03 23.03.2011

  Najprościej iść na jakieś studia informatyczne na uczelni należącej do programu MSDNAA, a potem zostać tam na etacie. Macie całą serię Windowsów do wyboru - od 3.11 do najnowszej 7, a także wiele innych, przydatnych programów - wszystko za darmo. Jedynie Office trzeba dokupić, ale wersja domowa kosztuje niewiele w porównaniu z komercyjną. [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif[/img]

 • koks 23:28 10.04.2011

  Mam maly problem mam orginalnego windowsa viste naklejilem nalepke z kluczem na obudowe komputera moj mlodszy brat zerwal ja ii ja gdzies wyrzocilee.Moje pytanke brzmi czy moge odzyskac ten klucz cxy musze kipic nowego vindowsa.Z gory dziekuje

 • aktywator zawodowy 10:43 31.05.2011

  słuchaj koks masz problem po naklejkę do producemnta kompa ( ale nie za darmo ;) taniej wyjdzie kupić nowy najlepiej wersję box

 • aktywator zawodowy 10:48 31.05.2011

  jak macie komunikat że klucz używany to nic strasznego znaczy tylko tyle że nie można już aktywować przez internet a tylko telefonicznie żeby telefonicznie to musicie być odłączeni w tym czasie od internetu bo inaczej nie dopuści system do aktywacji telefonicznej nie dostajecie nowego klucza bo on jest 1 jedyny na zawsze a jednorazowy cyfrowy identyfikator potwierdzenia

 • Damian 23:07 06.10.2011

  Mam taki problem mam window vista home premium razem z komputerem już 3 lata kilka razy robiłem formata i teraz wyskoczyło mi żebym aktywował klucz - wpisany klucz produktu jest już używany że potrzebny inny klucz. Co mogę zrobić jeśli zadzwonić to bym mógł prosić numer

 • Domino 16:43 15.10.2011

  Mam od niedawna laptopa vista Hom basic postanowiłem zrobić nowy system ale nie miałem plyty z orginalnym systemem brat mi wgrał viste ultimate wymagany jest klucz ale jest jeden problem ze troche zdarty jest naklejka ze kluczem postanowiłem ze znajde w netcie ten klucz ale system odżucił mi ten klucz gdzie mozna kupić ten klucz jak .jaki jet numer do microsofta

 • Tomek 17:18 08.12.2011

  Wgrałem wiste na laptopa i niemogę się połączyć z internetem, wszystko działa a sterowniki do internetu w wnwadzerze są na żółto co zrobić

 • bronmus45 19:45 10.12.2012

  Co oznacza, gdy podczas próby aktywacji windows visty otrzymuję odpowiedź, że określony klucz produktu jest w użyciu? Proszę o pomoc, bo jestem bardzo początkującym intrnautą.

 • Lord darkos 11:18 04.08.2013

  Witam! Instaluję po raz nie pamiętam, ale duże tego było (z powodu różnych problemów: wirusy itd.) Windows Vista i wpisując klucz produktu ze skrzynki z komputerem wyskakuje mi komunikat, że Wpisany klucz produktu jest już używany. Co mam zrobić. Pozdrawiam.

 • Tajemnik 19:52 03.05.2014

  @Lord darkos Najlepiej zadzwoń do nich*. *Nich-MS* *MS-Microsoftu

Skomentuj

Autor