Aktualizacja firmware'u kontrolera PS5 możliwa z Windows 11 i Windows 10

Aktualizacja firmware'u kontrolera PS5 możliwa z Windows 11 i Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:10
21.04.2022
3397 wyświetleń

Posiadacze konsol PlayStation 5 będą mogli odetchnąć z ulgą, kiedy następnym razem przyjdzie im zaktualizować firmware swoich kontrolerów. Sony ogłosił bowiem, że gracze będą mogli zaktualizować oprogramowanie układowe DualSense w Windows 11 i Windows 10. Szczegóły poniżej.

Producent ogłosił, że gracze pecetowi mogą teraz zaktualizować kontroler bezprzewodowy DualSense, pobierając najnowszy firmware na urządzeniach z Windows 11 i wybranych urządzeniach z Windows 10. Co istotne, nie ma przy tym konieczności łączenia się z PS5. Wystarczy pobrać aplikację "Narzędzie do aktualizacji oprogramowania układowego kontrolera bezprzewodowego DualSense" na PC, zainstalować ją i uruchomić. Następnie, aby wykonać instalację, podłączamy kontroler do komputera za pomocą kabla USB i postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Oprogramowanie układowe można aktualizować tylko dla jednego kontrolera naraz. Aby zaktualizować oprogramowanie układowe wielu kontrolerów, musisz przeprowadzić aktualizację każdego kontrolera osobno — dodaje Sony. Rozwiązanie będzie działać na komputerach z Windows 10 (64-bit) lub Windows 11, minimum 10 MB pamięci, minimalną rozdzielczością 1024 x 768 i portem USB.

Producent nie wyjaśnił, co miał na myśli, pisząc o "wybranych urządzeniach z Windows 10", niemniej jednak może zwyczajnie chodzić o wymaganie edycji 64-bitowej. Dziesiątka jest bowiem ostatnim systemem Microsoftu, który jest oferowany również w wersji 32-bit. Windows 11 jest już tylko 64-bitowy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://controller.dl.playstation.net/controller/lang/pl/fwupdater.html#sf255705398

Polecamy również w kategorii PlayStation