Aktualizacja Windows Phone 7.8 usuwa funkcje Google

Aktualizacja Windows Phone 7.8 usuwa funkcje Google

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
14:47
16.03.2013
3100 wyświetleń

Microsoft wznowił aktualizacje systemu mobilnego Windows Phone do wersji 7.8. Firma poprawiła błędy związane z poprzednią kompilacją, ale tym razem aktualizacja na dobre usuwa funkcje synchronizacji z kontem Google.

Kompilacja Windows Phone 7.8 oznaczona numerem 7.10.8862.144 eliminowała przede wszystkim problemy związane z nowymi funkcjami kafelek w ekranie startowym, co było głównym powodem do tymczasowego wyłączenia procesu aktualizacji.


Ekrany ustawień konta Google w systemach Windows Phone 7.8 (po lewej) i Windows Phone 8 (po prawej). W Windows Phone 7.8 po nowej aktualizacji brakuje funkcji Kalendarz i Kontakty.

Teraz, jak donoszą użytkownicy którzy zainstalowali nową paczkę w swoich telefonach, ostatnia kompilacja wyłącza protokół Exchange Active Sync dla funkcji Kalendarz i Kontakty w koncie Google. Ci użytkownicy, którzy będą chcieli na nowo zsynchronizować system Windows Phone 7.8 z kontem Google, będą mieli dostęp tylko do wiadomości e-mail. Microsoft pracuje już nad dodaniem nowych protokołów CardDAV i CalDAV obsługujących powyższe funkcje konta Google, ale użytkownicy telefonów z Windows Phone będą mogli korzystać z nich najszybciej w czerwcu tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://wmpoweruser.com/7-10-8862-144-wp-7-8-update-removes-google-contacts-and-calendar-sync/

Polecamy również w kategorii Windows Phone