Age of Empires trafi na komórki

Age of Empires trafi na komórki

 Marcin Górny
Marcin Górny
00:00
06.03.2007
4519 wyświetleń
Glu Mobile stworzy słynną strategię Age of Empires w wersji na telefony komórkowe. Będzie ona bazowała na trzeciej odsłonie legendarnej serii.

Firmy Glu Mobile (wydali komórkową wersję Project Gotham Racing) i Microsoft podpisały umowę, na mocy której pierwsza z nich uzyskała prawa do przeniesienia słynnej serii Age of Empires na telefony. Podstawą mobilnej wersji strategicznego hitu będzie jego ostatnia odsłona - AoE III.

"Jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z Microsoftem przy jednej z najwyżej cenionych i uznanych marek" - powiedział Jill Braff, Menedżer Generalny Glu Mobile. "Age of Empires jest jednym z najlepiej ocenianych i sprzedających się RTS-ów, przeznaczonych na komputery osobiste. Będziemy dążyć do powtórzenia tego sukcesu w branży komórkowej".

O tym, że Age of Empires może sprawdzać się bardzo dobrze w wersji przenośnej, przekonaliśmy się już za sprawą wersji na DS-a. Jeżeli przeniesienie serii na komórki powiedzie się równie dobrze, to możemy się spodziewać prawdziwego hitu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.gram.pl/news_8AriHO5_Age_of_Empires_trafi_na_komorki.html

Polecamy również w kategorii Gry