Aero Glass w Windows 10? To możliwe

Aero Glass w Windows 10? To możliwe

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:25
08.10.2014
18420 wyświetleń

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7, najprawdopodobniej korzystasz z kompozycji, opartej na Aero Glass. Dzięki sporym możliwościom konfiguracji, styl ten zyskał sporo uznania, również w oczach miłośników Windows XP. Najnowsze "Okienka" to już niemal całkowity flat design, jednak dzięki specjalnie stworzonej modyfikacji możliwy będzie powrót do wyglądu Windows 7!

Wszystko za sprawą moderów z Glass8.eu. Zespół pracuje nad stworzeniem narzędzi, umożliwiających wprowadzenie kompozycji Aero Glass do Windows 10. Jak czytamy na stronie, "gdy pierwsza wersja poglądowa zostanie ukończona, będzie dystrybuowana wybranym użytkownikom." Twórcy w pierwszej kolejności udostępnią kompozycję tym, od których otrzymali najbardziej pomocny feedback. Z kolei pierwsza beta zostanie rozesłana wszystkim użytkownikom portalu.

Aero 10

Oficjalna i ogólnodostępna wersja trafi na serwer, gdy opublikowany zostanie Windows 10 RTM. Nie jest jeszcze pewne, czy modyfikacja będzie wymagała narzędzia UXStyle Themepatch. Jak podają twórcy, finalna wersja moda zapewni 100-procentową zgodność z Windows 7. To z pewnością dobra wiadomość dla tych, którzy planują migrację z Win7 do Win10. Moderzy planują także stworzenie stylu Aero Glass dla Windows 8.1. Tu - ze względu na wszechobecny Modern UI - sprawa może nie być tak prosta.

Po co to wszystko? Wielu użytkowników jest przywiązanych do znanego i sprawdzonego interfejsu, dlatego wszelkie próby ulepszania tego, co dobre, spotykają się z niechęcią. Mało kto lubi zmieniać interfejs co kilka lat. Microsoft już się o tym przekonał, dlatego też Windows 10 bardziej nawiązuje do najczęściej wybieranej "Siódemki". Moderzy z kolei sprawią, że różnica w doświadczeniu użytkowania będzie prawie niewidoczna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-aero-glass-theme-coming-soon-via-simple-mod

Polecamy również w kategorii Windows 10