AMD potwierdza problemy z wydajnością na Windows 11

AMD potwierdza problemy z wydajnością na Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:37
07.10.2021
2056 wyświetleń

Windows 11 jest oficjalnie dostępny, ale jeśli masz procesor AMD Ryzen, możesz jeszcze trochę wstrzymać się z aktualizacją. Jak informuje producent, jego układy mogą mieć problemy z nowym systemem operacyjnym, co może spowodować spadek wydajności do 15 procent w niektórych przypadkach.

AMD i Microsoft wykryli dwa główne problemy z Windowsem 11 na procesorach Ryzen. Po pierwsze, może występować trzykrotny wzrost latencji w pamięci podręcznej L3. AMD twierdzi, że problem może skutkować o 3–5% gorszą wydajnością w większości dotkniętych aplikacji, podczas gdy niektóre gry (AMD mówi o "powszechnie używanych w eSportach") mogą odnotować spadki wydajności nawet o 10–15 procent.

Po drugie, odnotowano również problemy z technologią UEFI CPPC2 ("preferred core") AMD, która zwykle ma na celu przeniesienie wątków na najszybszy (preferowany) rdzeń procesora. Producent ostrzega, że ​​użytkownicy mogą napotkać problemy z wydajnością w zadaniach zależnych od procesora, w szczególności na procesorach z więcej niż ośmioma rdzeniami, powyżej 65W TDP.

AMD i Microsoft potwierdzili już, że "aktywnie badają te znane problemy w celu rozwiązania za pomocą aktualizacji oprogramowania". Zarówno aktualizacja Windows 11, jak i aktualizacja oprogramowania AMD są planowane jeszcze na ten miesiąc. W międzyczasie lepiej chyba pozostać przy Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/amd-confirms-windows-11-performance-issues-with-some-chipsets/

Polecamy również w kategorii Windows 11