Jakie nowości w Office 2021? 5 najlepszych funkcji nowego pakietu

Jakie nowości w Office 2021? 5 najlepszych funkcji nowego pakietu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/30/2021, 4:30 PM

Liczba odsłon: 6392

Już w najbliższy wtorek premiera Microsoft Office 2021. To oficjalny następca Office'a 2019 i nowa wersja wieczysta pakietu aplikacji produktywnych, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Pakiet przeszedł lifting zarówno wizualny, jak i funkcjonalny, choć rewolucją byśmy tego nie nazwali. Office 2021 to raczej wybór najważniejszych nowości zebranych w ciągu dwóch ostatnich lat z Office 365 i Microsoft 365 — oczywiście tych, które można przenieść do środowiska nieopartego na chmurze. W dzisiejszym artykule chcemy Wam przedstawić najciekawsze z nich!

Co trzeba wiedzieć o Office 2021?

W naszym poprzednim artykule o Office 2021 zawarliśmy najważniejsze wiadomości o samym pakiecie i celowo pominęliśmy nowości funkcjonalne. Dowiecie się z niego, jakie są wymagania sprzętowe, jakie aplikacje trafią do pakietu, kiedy odbędzie się premiera, czy będzie dostępny jako aktualizacja i wreszcie gdzie można kupić Office 2021 oraz jakie edycje będą do wyboru. Zapraszamy do lektury!

Microsoft Office 2021 — LOGO

Zgodnie z obietnicą przedstawimy teraz bardziej szczegółowo najciekawsze nowości w aplikacjach Office 2021. Są to rzeczy, które wyróżniają go na tle Office 2019 czy wcześniejszych wydań. Zanim jednak zagłębimy się w detale, warto pokrótce wspomnieć o ogólnych zmianach i nowościach, wliczając w to:

  • Nowe, jednolite ikony i nowoczesny interfejs użytkownika.
  • Ciemny motyw wielu aplikacji.
  • Dodatkowe elementy multimedialne.
  • Obsługę formatu plików OpenDocument 1.3.
  • Integrację z wyszukiwarką Microsoft Search.
  • Możliwość wyboru koloru za pomocą kodu Hex.
  • Ulepszone ułatwienia dostępu.
  • Nowości na karcie Rysowanie: linijka, lasso i gumka punktowa.
  • Lepszą optymalizację i poprawione bezpieczeństwo.
  • Wsparcie techniczne minimum do października 2026 roku.

5 najlepszych funkcji w Office 2021

Dostęp do nowych funkcji w programie Excel

Excel 2021 ułatwia teraz pracę z dużymi zestawami danych dzięki nowym funkcjom, takim jak XLOOKUP czy XMATCH. Ta pierwsza nie przekreśla bynajmniej funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO i WYSZUKAJ.POZIOMO, ale raczej ułatwia wyszukiwanie konkretnych danych w zakresach i tabelach. Druga z tych funkcji umożliwia wyszukiwanie w zakresach i tabelach w oparciu o potrzebne informacje, by zwrócić pozycję, na której się znajdują.

Microsoft Office 2021 — Excel

Więcej języków w kliencie poczty Outlook

Aplikacja poczty i kalendarza Microsoft Outlook 2021 może teraz dla nas przetłumaczyć e-maila na blisko 70 języków — bez wychodzenia z aplikacji. To niezwykle przydatne, gdy dostajemy wiadomości w języku obcym, ponieważ nie musimy kopiować ich do zewnętrznych translatorów. Z kolei dzięki ulepszonej wyszukiwarce poczty Outlook będzie dostarczał bardziej trafne wyniki.

Microsoft Office 2021 — Outlook

Sprawniejsze prowadzenie prezentacji w aplikacji PowerPoint

Tryb prezentera w programie PowerPoint 2021 znacząco ułatwia prowadzenie prezentacji. Z kolei funkcja nagrywania pokazu umożliwia zarejestrowanie wideo oraz ruchy pióra i wskaźnika laserowego. Co więcej, kształty narysowane piórem można teraz odtwarzać krok po kroku, aby przekaz był jaśniejszy.

Microsoft Office 2021 — PowerPoint

Nowe szablony w programie Visio

Visio 2021, czyli dość potężny program do projektowania wszelkiego typu schematów, zyskał dostęp do nowych szablonów. Ich tematyka obejmuje projekty w chmurach Azure oraz AWS i szablon wyjątkowo na czasie — umożliwiający stworzenie czytelnej rozpiski obostrzeń związanych z "dystansem społecznym" w firmie.

Microsoft Office 2021 — Visio

Microsoft Access z nowym typem danych

Access 2021 zyskał wsparcie dla typu danych SQL DataTime2. Ponadto menadżer zakładek zyskał aktualizację, dzięki której nie tylko wyświetla on otwarte karty, ale także pozwala zmieniać ich kolejność i zamykać obiekty baz danych.

Microsoft Office 2021 — Access

Gdzie można zamówić Office 2021?

Microsoft Office 2021 swoją ogólnoświatową premierę będzie miał 5 października 2021 roku. W tej chwili produkt jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie onex.store:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia