Jak zmienić rozmiar dysku OneDrive dla firm?

Jak zmienić rozmiar dysku OneDrive dla firm?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 1/2/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 3763

Jednym z najbardziej przydatnych elementów zawartych w pakiecie Microsoft 365 jest bez wątpienia usługa OneDrive dla firm, czyli wirtualny dysk służący przechowywaniu danych. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy odciążyć dyski naszych komputerów, z kolei z zapisanych w chmurze dokumentów skorzystamy przy pomocy niemal dowolnego urządzenia posiadającego połączenie internetowe. Zdarza się też tak, że pracownicy nadużywają dostępnej przestrzeni dyskowej, przez co po prostu z biegiem czasu zaczyna jej brakować. Możemy też zwyczajnie chcieć, aby użytkownicy w naszej firmie nie przechowywali tak dużej liczby danych, a gdy przestrzeń będzie się wyczerpywać, łatwo będziemy mogli ją zwiększyć bez ponoszenia dodatkowych opłat.

W tym poradniku dowiecie się, w jaki sposób ograniczyć ilość miejsca w OneDrive dla firm, do którego dostęp mają domyślnie użytkownicy. Zaczynajmy!

Jak zmienić rozmiar przestrzeni dyskowej w OneDrive?

  1. Przechodzimy na stronę office.com i logujemy się do usługi Microsoft 365 jako administrator.
  2. Z menu po lewej stronie wybieramy ikonę Administracja.
  3. Teraz w centrum administracyjnym klikamy po lewej stronie polecenie Pokaż wszystko i przechodzimy do centrum administracyjnego SharePoint.
  4. W nowej zakładce z menu wybieramy pozycję Ustawienia.
  5. Następnie po prawej stronie klikamy polecenie OneDrive - Limit magazynowania.
  6. Na koniec w panelu po prawej stronie możemy określić domyślną przestrzeń dyskową przydzieloną użytkownikom. Wpisujemy nową wartość wyrażoną w GB i klikamy u dołu przycisk Zapisz.

Jak zmienić rozmiar dysku OneDrive dla firm?

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia