Jak wyłączyć priorytetową skrzynkę odbiorczą Microsoft 365?

Jak wyłączyć priorytetową skrzynkę odbiorczą Microsoft 365?

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 12/30/2022, 7:25 AM

Liczba odsłon: 1883

Priorytetowa skrzynka odbiorcza to funkcja w usłudze Exchange, która pomaga w odróżnieniu ważnych wiadomości e-mail od mniej ważnych. Dzięki priorytetowej skrzynce odbiorczej możesz skoncentrować się na najważniejszych zadaniach i wiadomościach e-mail, ponieważ ważne wiadomości są łatwo widoczne. Dzięki niej możesz szybciej przeglądać istotne wiadomości, które otrzymałeś, co pozwala zaoszczędzić czas.

Jednak istnieją różne powody, dla których być może będziesz chciał wyłączyć priorytetową skrzynkę odbiorczą w programie Outlook.

Jeśli nie potrzebujesz dodatkowej pomocy w odróżnianiu ważnych wiadomości e-mail od mniej istotnych i chcesz mieć pełną kontrolę nad swoimi e-mailami, możesz uznać, że priorytetowa skrzynka odbiorcza nie jest dla Ciebie potrzebna, gdyż może przytłoczyć Cię dodatkowymi informacjami. Warto wspomnieć, że priorytetowa skrzynka odbiorcza opiera się na algorytmach Microsoftu i może nie zawsze dokładnie odróżniać ważne wiadomości e-mail od mniej ważnych. Może to prowadzić do niedopatrzenia i nieprzeczytania istotnych wiadomości, gdyż część z nich trafi na zakładkę Inne i nie będzie widoczna na pierwszy rzut oka.

Jak wyłączyć priorytetową skrzynkę odbiorczą

Jak wyłączyć priorytetowa skrzynkę odbiorczą w Outlook (desktop)?

  1. Uruchom aplikację Outlook.
  2. Przejdź na zakładkę Widok.
  3. Kliknij przycisk Pokaż priorytetową skrzynkę odbiorczą.
  4. W tym momencie widok zakładek nad wiadomościami się zmieni i będą widoczne wszystkie wiadomości, a także dzięki tej zmianie uzyskujesz szybki dostęp do wyświetlenia nieprzeczytanych e-maili, gdybyś coś przypadkiem przeoczył.

Jak wyłączyć priorytetową skrzynkę odbiorczą

Jak wyłączyć priorytetowa skrzynkę odbiorczą w Outlook Web App?

  1. Zaloguj się na stronie www.office.com.
  2. Przejdź do aplikacji Outlook.
  3. Kliknij ikonkę zębatki znajdującą się w prawej górnej części ekranu.
  4. Kliknij przełącznik Priorytetowa skrzynka odbiorcza.

Jak wyłączyć priorytetową skrzynkę odbiorczą