Jak połączyć pliki z OneDrive dla firm z systemem Windows?

Jak połączyć pliki z OneDrive dla firm z systemem Windows?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 2/1/2024, 10:31 AM

Liczba odsłon: 650

Łączenie plików z OneDrive dla firm z systemem Windows to kluczowy krok w efektywnym zarządzaniu danymi i współpracy w środowisku korporacyjnym. OneDrive, będący częścią pakietu Microsoft 365, umożliwia przechowywanie, udostępnianie i zarządzanie dokumentami w chmurze. Wprowadzenie do tej integracji jest szczególnie istotne dla osób, które chcą zoptymalizować swoją pracę z plikami, umożliwiając szybki dostęp i współpracę zespołową.

W miarę jak przechodzimy w stronę coraz bardziej zintegrowanych i chmurowych rozwiązań, takich jak usługa OneDrive, ważne jest, aby w pełni wykorzystać dostępne narzędzia do przechowywania i udostępniania plików. Jeśli jesteś zatem użytkownikiem systemu Windows i chciałbyś dowiedzieć się, jak skonfigurować służbowe lub edukacyjne konto OneDrive na swoim komputerze, to skorzystaj z instrukcji dostępnych w dalszej części tekstu.

Jak połączyć pliki z OneDrive z systemem Windows?

Jak wykonać konfigurację dysku OneDrive dla firm z systemem Windows?

 1. W przeglądarce internetowej przejdź do strony office.com i zaloguj się do konta służbowego/edukacyjnego, w ramach którego posiadasz dostęp do usługi OneDrive.
 2. Z menu po lewej stronie wybierz pozycję Aplikacje, a następnie na środku strony odszukaj aplikację OneDrive. Jeżeli jej nie widzisz, kliknij łącze Wszystkie aplikacje i odszukaj ikonę usługi OneDrive.
 3. Jak połączyć pliki z OneDrive z systemem Windows?

 4. Będąc już w dysku OneDrive, który chcesz synchronizować, w prawym górnym rogu kliknij ikonę zębatki i wybierz pozycję Synchronizuj tę usługę OneDrive.
 5. Jak połączyć pliki z OneDrive z systemem Windows?

 6. Możliwe, że w tym momencie wyświetlone zostanie powiadomienie o treści brzmiącej mniej więcej tak: Ta witryna próbuje otworzyć aplikację Microsoft OneDrive. Potwierdź tę operację, klikając przycisk Otwórz lub Zezwalaj (w zależności od posiadanej przeglądarki internetowej).
 7. Wyświetlone zostanie okno aplikacji OneDrive wraz z kreatorem pierwszej konfiguracji synchronizacji plików z chmury z Twoim komputerem z systemem Windows. W tym miejscu konieczne może być wpisanie loginu konta służbowego. Jeśli login jest już wpisany, kliknij przycisk Zaloguj się.
 8. Jak połączyć pliki z OneDrive z systemem Windows?

 9. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło, oczywiście wpisz hasło do swojego konta.
 10. Możliwe jest także wyświetlenie komunikatu o treści Nie wylogowuj się z żadnych aplikacji. W takim przypadku kliknij pozycję Nie, zaloguj się tylko do tej aplikacji.
 11. Jak połączyć pliki z OneDrive z systemem Windows?

 12. W drugim kroku możesz określić lokalizację zapisu plików z chmury na dysku twardym Twojego komputera. Domyślnie będzie nią katalog użytkownika w systemie, ale jeżeli wolisz przechowywać pliki w innym miejscu w systemie kliknij opcję Zmień lokalizację.
 13. Jak połączyć pliki z OneDrive z systemem Windows?

 14. Jeśli zmieniasz lokalizację zapisu pliku, wskaż docelowy katalog lub utwórz nowy dedykowany plikom z chmury.
 15. Po wybraniu katalogu kliknij przycisk Wybierz tę lokalizację.
 16. W kolejnym kroku zostaniesz zapytany o kopię zapasową folderów. Istnieje możliwość synchronizacji katalogów Dokumenty, Obrazy czy Pulpitu z chmurą. Tym samym Twoje pliki z tych katalogów zostaną przeniesione do chmury OneDrive. Jeżeli nie zależy Ci na tym, odznacz pola wyboru przy poszczególnych katalogach i przejdź dalej.
 17. Konfiguracja jest już prawie gotowa. W tym momencie możesz przejść przez krótki samouczek, klikając kilkukrotnie przycisk Dalej.
 18. Na samym końcu samouczka kliknij opcję Otwórz folder usługi OneDrive.
 19. Od tej chwili możesz cieszyć się dostępem do wszystkich plików i zgromadzonych danych w dysku internetowym OneDrive.
 20. Dostęp do wszystkich plików z dysku OneDrive znajdziesz w Eksploratorze plików Windows w menu po lewej stronie. W menu widnieć będzie pozycja OneDrive z nazwą firmy podanej w usłudze Microsoft 365.

Jak połączyć pliki z OneDrive z systemem Windows?