Firmowy portal wideo w Microsoft Stream

Firmowy portal wideo w Microsoft Stream

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 1/31/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2834

W organizacji korzystającej w ramach swojej działalności z nowych technologii, nagrania wideo są często używane jako nośnik informacji i wiedzy. Niech przykładem będą tutaj wszelkiej maści szkolenia wewnętrzne czy konferencje rejestrowane na przykład na potrzeby późniejszej analizy i prezentacji. Problemem może być organizacja, przechowywanie i proste udostępnianie takich nagrań wśród współpracowników. Z pomocą przychodzi tutaj Microsoft ze swoją nową usługą o nazwie Stream, która jest ulepszoną wersją uśmierconej już usługi Office 365 Video.

Microsoft Stream

Microsoft Stream to usługa wideo dla firm, ułatwiająca bezpieczne oglądanie i udostępnianie filmów. Udostępniać można nagrania zajęć, spotkań i prezentacji, sesje szkoleniowe i inne filmy, które ułatwiają współpracę w zespole. Nagrania można oznaczać tagami oraz komentować, podając konkretne miejsce w filmie tak, aby było wiadomo, do czego chcemy się odnieść. Stream posiada opcję wyświetlania transkrypcji, co znacznie ułatwia korzystanie z wideo, a funkcja Głębokiego wyszukiwania daje możliwość szybkiego znalezienia konkretnych, interesujących nas fragmentów nagrania. Bardzo ciekawą funkcją jest rozpoznawanie twarzy – usługa jest w stanie rozpoznać osoby na nagraniu, co pozwoli później w łatwy sposób takie nagranie wyszukać. Jako kryterium wyszukiwania zasobów usługi możemy podać dane konkretnej, interesującej nas osoby. Otrzymamy wtedy precyzyjne wyniki, co znacznie pomaga w pracy, zwłaszcza jeśli zasoby naszej usługi obejmują setki nagrań.

Stream współpracuje bardzo dobrze z innymi aplikacjami usługi Office 365, takimi jak Teams, SharePoint, OneNote i Yammer, zapewniając jeszcze więcej sposobów odnajdowania istotnej zawartości. Podobnie jak jego poprzednik, Stream działa w oparciu o platformę Azure Media Services, a bezpieczeństwo danych zapewnia wykorzystywanie Azure Active Directory. Stream dostępny jest dla klientów Office 365 na 181 rynkach i w 44 wersjach językowych.

Microsoft Stream

Wideo to bardzo dobre narzędzie do organizacji pracy w firmie, ułatwiające komunikację. Nawet najlepsze sprawozdanie, skrypt szkolenia czy prezentacja multimedialna nie są tak łatwe do przyswojenia jak forma wideo. Za jego pomocą możemy usprawnić współpracę przy wielu projektach, gdzie wzajemne zrozumienie współpracowników jest najważniejsze. Funkcja ta pozwala łatwo gromadzić i bezpiecznie udostępniać nagrania z wewnętrznych szkoleń czy konferencji. Usługa Stream zapewni w tej kwestii wszystko, co trzeba. Jest to idealne rozwiązanie do obsługi wideo w ramach funkcjonowania przedsiębiorstwa.