Edytowanie pliku na komputerze

Edytowanie pliku na komputerze

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/22/2018, 12:00 AM

Liczba odsłon: 5555

Office Online pozwala na przeniesienie całej swojej pracy do chmury. Możemy ograniczyć się praktycznie tylko do aplikacji przeglądarkowych, bez konieczności instalowania czegokolwiek na lokalnym dysku, jednakże czasem może się okazać, że wersja Online aplikacji nie jest wystarczająca do pracy z danym plikiem. Teoretycznie możemy pobrać kopię pliku na dysk i otworzyć go ręcznie w aplikacji desktopowej. Microsoft jednak postanowił ułatwić nam maksymalnie pracę, dodając do programów Office Online prosty przycisk Edytuj w programie, znajdujący się tuż obok kart na pasku narzędziowym. Opcja ta jest dostępna w programach Excel, Word, OneNote i PowerPoint, gdzie opisana jest jako Otwórz w programie.

Edytuj na komputerze Office Online

Po jej kliknięciu przeglądarka uruchomi automatycznie odpowiednią aplikację pakietu Office. Przeglądarka może przed uruchomieniem programu zapytać o zgodę na działanie.

Edytuj na komputerze Office Online

W wyświetlonym oknie mamy możliwość wznowienia edycji w przeglądarce oraz podjęcia kolejnej próby uruchomienia programu docelowego (w sytuacji, gdy wystąpił jakiś problem). Oczywiście opcja ta działa tylko, jeśli posiadamy zainstalowany Office w wersji desktopowej. W innym przypadku otrzymamy komunikat zwrotny, że nie można kontynuować z powodu braku odpowiedniej aplikacji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia