Drukarka w abonamencie? Dowiedz się więcej o nowoczesnej usłudze

Drukarka w abonamencie? Dowiedz się więcej o nowoczesnej usłudze

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/20/2021, 5:00 PM

Liczba odsłon: 4012

W ostatnim czasie można zaobserwować rosnącą popularność usług drukowania w abonamencie. Mimo wszechobecnej cyfryzacji nadal korzystamy z papieru, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na szczęście usługi Print as a Service (PaaS) pozwalają sporo zaoszczędzić na kosztach wydruku, a to tylko jedna z wielu korzyści dla przedsiębiorców. Drukowanie w abonamencie może być zarówno ekologiczne, jak i opłacalne. Dowiedz się więcej o usłudze PaaS i płynących z niej benefitach!

Papier ciągle w grze — a co z kosztami?

Dziś na rynku istnieje sporo dobrych rozwiązań do przesyłania i archiwizacji dokumentów, jednak mimo tego tradycyjne dokumenty papierowe nadal są powszechnie używane. Wiele urzędów i biur nadal jest przekonanych, że wydrukowany dokument z odręcznym podpisem i pieczątką jest bardziej oficjalny, formalny i ma większą moc prawną. Ważnym czynnikiem jest też wygoda. Wielogodzinne patrzenie się w typowy monitor na pewno nie służy naszym oczom, dlatego często wolimy przeczytać daną rzecz na papierze.

Drukowanie dla wielu z nas to czynność wręcz nawykowa. Niemal automatycznie drukujemy dokumenty każdego dnia i nie zastanawiamy się, ile to kosztuje. Jednorazowo to "tylko" kilka kartek papieru i odrobina toneru. Gdy jednak podliczymy, ile drukujemy miesięcznie albo tym bardziej rocznie, można się nieźle zaskoczyć. Według statystyk pracownik biurowy średnio w ciągu roku drukuje nawet 8 tysięcy arkuszy A4.

Usługi w abonamencie? Co to właściwie jest?

Abonament kojarzy nam się często negatywnie, bowiem takie były w przeszłości niektóre nasze doświadczenia, np. w przypadku umów na telefon. W rzeczywistości jednak płacimy abonament za wiele rzeczy, nawet o tym nie wiedząc. Przykładowo abonamentem są rachunki za prąd i inne media, jak również za Internet. Abonament coraz częściej zastępuje też klasyczny leasing. Dla usługobiorcy oznacza to zwykle więcej benefitów, a często też w niższej cenie.

PaaS w onex.store

W świecie IT istnieje wiele produktów w formie "as a Service". Najbardziej chyba znanym jest Software as a Service, czyli oprogramowanie z licencją odnawianą w abonamencie. Pozwala ona klientom korzystać z zawsze aktualnych wersji, pobierać aktualizacje zabezpieczeń i funkcji, a także liczyć na wsparcie techniczne. Model dystrybucji abonamentowej okazał się strzałem w dziesiątkę. Oferty "as a Service" mogą już obejmować nie tylko Software, ale też na przykład Device, Data, Car, Game, Content... Właściwie wszystko — wliczając w to Print.

Czy drukowanie w abonamencie się opłaca?

Print as a Service cieszy się rosnącą popularnością w firmach — zarówno w tych dużych korporacjach, jak i w niewielkich biznesach rodzinnych. PaaS jest szczególnie atrakcyjny dla nowych działalności, które jeszcze nie dysponują funduszami na zakup wielu drogich urządzeń. Użytkownikami "drukowania jako usługi" stają się też istniejące na rynku firmy, które decydują się na rozwiązania pozwalające zoptymalizować koszty.

PaaS to nie tylko oszczędności sensu stricto, ale też inne korzyści dla firmy:

  • Dostęp do nowoczesnych urządzeń — drukarek i skanerów.
  • Miesięczna opłata jest zależna od liczby wydrukowanych arkuszy.
  • Tusz jest wliczony w cenę.
  • Comiesięczne faktury pozwalające odliczyć koszty od przychodu.
  • Możliwość wykupienia sprzętu po zakończeniu okresu finansowania.

Wspomniana już miesięczna opłata abonamentowa składa się z dwóch części:

  1. Kwota za wybrane urządzenie — stały miesięczny koszt drukarki już od 55 zł netto.
  2. Kwota za ilość wydrukowanych stron — koszt zmienny, zależny od tej liczby.

Przyjmijmy, iż miesięcznie drukujemy do 500 kartek. Koszt druku będzie wynosił wówczas 20 zł, z kolei miesięczna opłata wyniesie jedynie 75 zł netto.

Zagwarantowane wsparcie serwisowe

W ofercie Paas wszystkie drukarki Epson WorkForce Pro mają zapewnioną pełną obsługę serwisową, nawet mimo że seria ta uchodzi za rozwiązanie bezawaryjne.

Epson WorkForce

Urządzenia drukujące Epson WorkForce Pro nie mają podzespołów, które wymagałyby częstych prac serwisowych. Są pozbawione wymiennych głowic, bębnów czy kartridżów, które podlegają konieczności wymiany jako materiały eksploatacyjne.

Zastosuj ekologiczne rozwiązanie

Urządzenia WorkForce Pro to drukarki atramentowe. Zużywają do pracy tylko tyle prądu, ile potrzeba do przeniesienia drobinki atramentu. Rozwiązanie to znacznie różni się od stosowanego w drukarkach laserowych, gdzie przed każdym drukowaniem musi rozgrzać jest fuser, przez co pobierane jest więcej prądu.

Wszystkie urządzenia drukujące WorkForce Pro korzystają z własnej technologii druku piezoelektrycznego autorstwa firmy Epson. Dzięki niej zużycie energii jest aż o 83% niższe w porównaniu do drukarek laserowych.

Drukarka w abonamencie w onex.store — sprawdź, jak skorzystać z oferty

Drukowanie w abonamencie jest bardzo proste! Aby skorzystać z oferty PaaS w onex.store z urządzeniami Epson, postępuj zgodnie z poniższymi punktami. Proces zamówienia i realizacji składa się jedynie z kilku kroków:

  1. Wybierz urządzenie EPSON z serii WorkForce z 3-letnią gwarancją.
  2. Wyznacz liczbę miesięcznie drukowanych kartek.
  3. Prześlij formularz do konsultanta onex.store.

Specjalista z onex.store skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Zada on kilka pytań, które pozwolą idealnie dopasować ofertę PaaS do Twoich potrzeb. Następne etapy obejmują podpisanie umowy, zamówienie sprzętu, zlecenie usługi w systemie EPSON i wreszcie dostawa sprzętu do Twojego biura.

[Artykuł partnerski]