Akademia CentrumXP to nasza baza szkoleń Microsoft

Akademia CentrumXP to nasza baza szkoleń Microsoft

Autor: CentrumXP

Opublikowano: 2/13/2019, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3058

Jaki jest najlepszy sposób na szybkie i wygodne przyswojenie specjalistycznej wiedzy? W dobie nowych technologii jest ich mnóstwo. Możemy czytać książki, przeglądać różne tutoriale, jednak jeden sposób wybija się ponad pozostałe. Jest to oczywiście e-learning. Dzięki szkoleniom online nie tylko przyswoimy wiedzę, ale również będziemy mogli ją zweryfikować. To wszystko bez ruszania się z domu! Wszystko za pośrednictwem Sieci.

Jest to więc wyjątkowe narzędzie dydaktyczne, które pozwoli naprawdę wygodnie przejść przez cały proces edukacyjny, zasadniczo w każdej dziedzinie. E-learning jest już od dawna stosowany przez wiele uczelni na całym świecie. Coraz więcej tradycyjnych szkół wyższych, jak również młodszych szkół wyższych online, oferuje przez Internet wybrane programy dyplomowe na wielu poziomach i w wielu dziedzinach.

Nie tylko szkoły i uczelnie

E-learning mogą wykorzystać nie tylko jednostki edukacyjne, ale również wiele firm. Dlaczego i w jaki sposób? Rzecz jasna w celu szkolenia swoich pracowników, w zależności od zapotrzebowania. Czasem jest konieczność przeszkolenia całego zespołu w związku ze zmianą oprogramowania lub po prostu firma chce posiadać proste narzędzie do szkolenia nowych pracowników. Najczęściej usługi e-learningowe są wykorzystywane do szkolenia z zakresu BHP, jednak można z nich skorzystać również w bardziej specjalistycznych celach.

Akademia CentrumXP

Za przykład weźmy jakieś specjalistyczne oprogramowanie, którego obsługi nasz nowy pracownik musi nauczyć się w pierwszych dniach na nowym stanowisku. Z jednej strony jego obsługa jest wystarczająco intuicyjna, by nie było konieczności oddelegowania osobnego pracownika do przeprowadzenia szkolenia. Z drugiej jednak mnogość narzędzi jest tak duża, że łatwiej oswoić się z nowym programem w sytuacji, gdy jesteśmy prowadzeni za przysłowiową rączkę. Idealnym przykładem takiej sytuacji jest pakiet Office, Office 365 czy system Windows 10.

Spore oszczędności - pieniędzy, czasu i nerwów

Nie da się ukryć, że spora część użytkowników komputerów jest, w większym lub mniejszym stopniu, oswojona z interfejsem systemu Windows 10 i pakietu Office. Problem zaczyna się w momencie, gdy musimy zrozumieć, jak działają bardziej niszowe aplikacje lub nieznane dotąd opcje. Wtedy idealnym sposobem, by takiego pracownika wdrożyć, jest właśnie szkolenie e-learningowe.

Takie szkolenie krok po kroku, wręcz łopatologicznie, wytłumaczy wszystkie najważniejsze kwestie, prowadząc użytkownika niejako za rękę. Co więcej, by utrwalić tę wiedzę, użytkownik może rozwiązać test, który sprawdza, czy na pewno dobrze zrozumiał i zapamiętał to, co przed chwilą zostało mu przedstawione w szkoleniu. Wszystko to całkowicie bezobsługowo - cały proces nauczania jest przeprowadzany automatycznie, bez udziału osób trzecich.

Akademia CentrumXP

Jest to zatem wyjątkowo prosty proces, który zapewnia oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Nie musimy organizować osobnego szkolenia w sali wykładowej. Pracownik może wziąć udział w szkoleniu ze swojego stanowiska pracy. Co więcej, uczestnik takiego szkolenia prawdopodobnie będzie odczuwać zdecydowanie mniejszą presję, niż gdyby miał uczestniczyć w standardowym szkoleniu.

To wymiernie wpływa na skuteczność takiego szkolenia. W każdej chwili może też powrócić do najważniejszych zagadnień, by przypomnieć sobie ważne elementy i po prostu odświeżyć wiedzę. Między innymi właśnie w tym celu stworzono szereg ćwiczeń, które utrwalą wiedzę w sposób praktyczny. Wszak lepiej zapamiętamy jakąś czynność, jeśli sami ją wykonamy.

Wyniki w ciągu sekundy, bez stresującego oczekiwania na werdykt

Takie szkolenie kończy się również testem, który ostatecznie weryfikuje wiedzę uczestnika szkolenia, a jego ukończenie z pozytywnym wynikiem gwarantuje uzyskanie odpowiedniego certyfikatu. W przypadku platform e-learningowych również wszystko jest wykonywane automatycznie, włącznie z weryfikacją testu oraz generowaniem certyfikatu. Wbrew pozorom istotną kwestią jest również możliwość zdrowej rywalizacji między pracownikami. Często platformy oferują ciekawy system rankingowy, który pozwala na ocenę naszego stanu wiedzy w porównaniu z pozostałymi uczestnikami szkolenia.

Produkty Microsoft - naprawdę sporo do nauki!

Wróćmy jednak do wspomnianych już usług firmy Microsoft, które są bardzo często wykorzystywane w wielu firmach. Szkolenia mogą obejmować pakiet Office 365, Office 2016, Office 2019, system Windows 10 lub poszczególne ich elementy z osobna. Przykładowo, dzięki szkoleniu z Office 365 poznamy tajniki użytkowania usługi, a wszystko jest podzielone na konkretne jednostki tematyczne takie jak OneDrive, Exchange, Outlook, Skype dla Firm czy Kalendarz.

Akademia CentrumXP

Możemy również skorzystać ze szkolenia z pakietu Office, podczas którego poznamy sekrety i funkcje Worda, Excela, PowerPointa, aplikacji OneNote oraz Outlooka. Jeśli jednak zbiorcze szkolenie jest za mało szczegółowe, to możemy wybrać osobne szkolenia, dotyczące każdej z aplikacji. Ale przecież powyższe aplikacje to nie wszystko - Jest jeszcze SharePoint, Publisher, Visio, Teams, Project, Power BI, Lync, Access i wiele innych. O każdej z tych aplikacji możemy nauczyć się bardzo wiele podczas udziału w osobnych, szczegółowych szkoleniach.

W ten sposób poznamy też bliżej system Windows 10, a podczas szkolenia zaprezentowana zostanie obsługa konkretnych aplikacji i ustawień codziennego użytku oraz elementy administracyjne, usprawniające pracę z Windows 10. Wszak Dziesiątka jest wyjątkowo rozbudowanym systemem, dającym wiele możliwości konfiguracji.

Akademia CentrumXP

Jak i gdzie? W Akademii CentrumXP!

Dobrze - wyjaśniliśmy już, dlaczego e-learning jest tak opłacalny i jakie może przynieść korzyści na przykładzie szkoleń z usług Microsoftu. Gdzie znaleźć takie szkolenie? To proste - wystarczy odwiedzić Akademię CentrumXP. Wszystkie powyższe szkolenia znajdziecie właśnie tam, a każde z nich możecie bezpłatnie rozpocząć i sprawdzić, czy właśnie tego szukacie. Ręczymy, że nie będziecie zawiedzeni.

Wszystkie wyżej wymienione elementy są cechami charakterystycznymi Akademii CentrumXP. Co ważne, każde szkolenie można dopasować do poziomu uczestnika, niezależnie, czy jest on użytkownikiem początkującym, zaawansowanym, czy może wie co w przysłowiowej trawie piszczy, ale potrzebuje jeszcze odrobinę więcej specjalistycznej wiedzy.

Nasza baza szkoleń zgromadzona w Akademii jest bardzo duża i została opracowana przez ekspertów. Obejmuje 55 produktów Microsoft, opisanych w 1579 wykładach, na które składają się 163 godziny materiału wideo i ponad 117 porad ekspertów. Akademia skupia również pasjonatów technologii Microsoft, dzięki czemu, dołączając do niej i biorąc udział w szkoleniach, możecie liczyć na stałe wsparcie profesjonalistów.