Archiwizacja w ABC Backup

Archiwizacja w ABC Backup

Autor: Paweł Wujczyk

Opublikowano: 3/16/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 7608

Jest wiele narzędzi pozwalających bardzo prosto zrobić kopię zapasową jednak często są one drogie. My znaleźliśmy program darmowy. Nie jest on może tak naturalny w obsłudze jak jego płatni koledzy, ale na pewno bardzo nam pomoże w zabezpieczeniu naszych danych. Program ABC Backup można pobrać ze strony www.abcbackup.com . Po zainstalowaniu i uruchomieniu przywita nas główne okno aplikacji. Na razie jest ono puste ale już niedługo będą tam znajdować się nasze zadania archiwizacji plików.

Klikamy w przycisk Add Task, który dodaje nowy proces tworzenia kopii. Zostanie otworzony kreator. Na pierwszej stronie nadajemy nazwę naszemu zadaniu oraz ustalamy miejsce gdzie archiwum ma się znajdować. Klikamy w przycisk Next. Teraz jesteśmy proszeni o wybór plików oraz katalogów, które chcemy zabezpieczyć. Wybierzmy te najważniejsze foldery i kliknijmy przycisk Next. Na następnej stronie nadajemy nazwę pliku oraz opcję czy program ma kompresować nasze dane. Jest to dobre rozwiązanie. W trzecim oknie wyczyśćmy opcję Copy compressed archive dzięki temu unikniemy powielania archiwum. Na ostatnich dwóch stronach wybieramy czas, w jakim ma wykonywać się archiwizacja oraz programy jakie mają się w okresie trwania uruchamiać. Nie zmieniajmy nic w tych polach. Klikamy przycisk Save. Program zarchiwizuje wszystkie wybrane przez nas pliki i umieści je w wybranym przez nas folderze. Teraz za każdym razem kiedy uznamy, że pora zaktualizować archiwum klikamy w głównym oknie programu przycisk Run Task Now a pliki, których jeszcze w archiwum nie ma dodadzą się. Oczywiście tak zrobione archiwum możemy wypalić na płytę.

Niestety ABC Backup nie posiada opcji automatycznego przywracania danych. Jednak nie jest to wielkim problemem wystarczy, że po usterce wypakujemy pliki na ten sam dysk, z którego dane były zgrywane a nasze pliki same ułożą się w odpowiednich katalogach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia