Aktywacja

Aktywacja

Autor: Dawid Długosz

Opublikowano: 6/22/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 10025

Aktywacja polega na uwierzytelnieniu posiadanego klucza produktu i zarejestrowaniu go w bazie Microsoft. Na przeprowadzenie tego procesu mamy trzydzieści dni od momentu instalacji Windows.

Aby aktywować system przechodzimy do menu Start, klikamy prawym przyciskiem myszy na Komputer i wybieramy z menu kontekstowego polecenie Właściwości. Otworzy się moduł, który wyświetla podstawowe informacje o komputerze. Na dole odnajdziemy sekcję Aktywacja systemu Windows. Widzimy tutaj informacje na temat statusu tego procesu, takie jak ilość pozostałych dni do wykonania weryfikacji klucza. A także umożliwia zmianę identyfikatora produktu. Jeśli wpisaliśmy klucz produktu podczas instalacji, to klikamy łącze Aktywuj system Windows teraz. Uruchomi się Klient aktywacji systemu Windows. Naciskamy Aktywuj teraz produkt Windows. System połączy się z serwerem Microsoft i aktywuje Windows.

Jeśli nie podaliśmy podczas instalacji klucza produktu, to będziemy musieli wpisać go przed procesem aktywacji. W tym celu w sekcji Aktywacja systemu Windows naciskamy Zmień klucz produktu. Następnie wpisujemy nasz identyfikator i naciskamy Dalej. System zapyta czy chcemy aktywować bieżący klucz produktu, zgadzamy się klikając OK. Moduł połączy się z serwerem Microsoft i aktywuje Windows.

Innym sposobem przeprowadzenia tego procesu jest kontakt telefoniczny z oddziałem Microsoft pod numerem telefonu 0 801-308-801.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia