Zmiany i ulepszenia w aplikacji Office na Windows i na stronie Office.com

Zmiany i ulepszenia w aplikacji Office na Windows i na stronie Office.com

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/3/2021, 10:33 PM

Liczba odsłon: 2859

Microsoft poinformował o zmianach w aplikacji Office na Windows i na stronie internetowej Office.com. Oba te miejsca są punktem startowym nie tylko do wyszukiwania całej naszej zawartości i zrozumienia, co się z nią dzieje, ale także do podjęcia akcji. Ostatnie zmiany zostały zaprojektowane, abyśmy mogli mniej czasu spędzać na poszukiwaniach, a więcej na pracy z plikami i aplikacjami.

Przede wszystkim przeprojektowana została Strona główna, na której szybko przejdziemy do najważniejszej zawartości w sekcji Szybki dostęp i zobaczymy, które rzeczy wymagają naszej uwagi dzięki zestawowi rekomendowanych akcji. Pojawiła się też nowa strona My Content (moja zawartość), która dostarcza bogate doświadczenie wyszukiwania i filtrowania, co ułatwia odnajdywanie całej naszej zawartości w Teams, Outlook, OneDrive i SharePoint — za jednym zamachem.

Office.com

Ponadto nowa strona Utwórz pozwala nam podejrzeć wszystkie nasze aplikacje i narzędzia w jednym miejscu wraz z szablonami z wielu aplikacji (jak na gifie powyżej). Z tego miejsca łatwiej będzie zdecydować, w jaki sposób najlepiej zacząć pracę. Nowe doświadczenia w aplikacji Office i na Office.com zaczną być udostępniane w kolejnych tygodniach i potrwa to przez kilka miesięcy.