Xbox może poprowadzić w czerwcu pokaz w stylu E3

Xbox może poprowadzić w czerwcu pokaz w stylu E3

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/14/2022, 5:57 PM

Liczba odsłon: 2161

Wygląda na to, że targi E3 2022 odbędą się w tym roku jako wydarzenie jedynie online. Powodem są jak zwykle obawy związane z koronawirusem. Microsoft/Xbox, który był stałym bywalcem imprezy, może jednak zorganizować własną konferencję w tym samym okresie.

Od 2007 roku targi E3 odbywają się zawsze w czerwcu (w latach 1995-2006 był to maj). Wyjątek stanowi rok 2020, kiedy cała impreza była odwołana. Do czasu przejścia na formułę online w 2021 roku Electronic Entertainment Expo odbywało się z wielką pompą, a swoje wyjątkowe pokazy mieli na nim tacy gracze, jak Xbox. Dobrze pamiętamy choćby rekordowy show Xboksa i Bethesdy z 2018 roku. Czy doczekamy się jeszcze czegoś podobnego?

W ostatnich latach producenci konsol próbowali wypełnić pustkę po E3 własnymi wydarzeniami – Nintendo ze swoim Nintendo Direct, Sony z PlayStation Showcase i PlayStation State of Play oraz Microsoft z Inside Xbox i Xbox Games Showcase. Wygląda na to, Microsoft może planować na czerwiec kolejne wydarzenie na skalę E3. Przynajmniej tak spekulują GamesRadar+ i inne serwisy. Plotka pochodzi od znawcy branży i dziennikarza GamesBeat, Jeffa Grubba, który 11 marca powiedział w transmisji na żywo na swoim kanale YouTube: Rozmawiają z partnerami, aby umieścić tam duże gry. To trwa teraz i jest marzec, więc nie jest tak, że mogą zmienić ten pociąg lub zawrócić wielki statek. Idą w tym kierunku i zamierzają coś zrobić w tym czasie. Grubb zasugerował również, że Xbox może planować mniejsze wydarzenia w maju i/lub wrześniu.

Czas pokaże, czy plotki się sprawdzą. Póki co zarówno E3 2022, jak i konferencja Xboksa stoją pod znakiem zapytania. Nie ma jednak wątpliwości, że coś się musi zadziać. W końcu niedawno Microsoft przejął Activision Blizzard, a trochę wcześniej — również Bethesdę. Szykują się więc bardzo owocne lata dla Xbox Series X/S i nie tylko.

Aktualizacja 28.04.2022: Microsoft oficjalnie zapowiedział Xbox & Bethesda Games Showcase na 12 czerwca.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia