Xbox Game Pass na PC oficjalnie zapowiedziany! (AKTUALIZACJA)

Xbox Game Pass na PC oficjalnie zapowiedziany! (AKTUALIZACJA)

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 5/30/2019, 3:23 PM

Liczba odsłon: 1407

Nie chcę rozsiewać niepewnych plotek, ale bardzo możliwe, że już wkrótce uruchomiony zostanie Xbox Game Pass na PC. O tym, że coś takiego w końcu ruszy, pisaliśmy już wielokrotnie. Jednak do tej pory nie było żadnego oficjalnego oświadczenia Microsoftu w tej sprawie. No i w sumie nadal nie ma, ale niezawodny Microsoftowy szpieg, znany na Twitterze pod nickiem WalkingCat, podzielił się swoim najnowszym znaleziskiem. Odkrył on świeżo założone konto twitterowe o nazwie Xbox Game Pass PC. Przypadek?

Bardzo prawdopodobne, wszak każdy może założyć sobie takie konto i wcale nie musi to być Microsoft. Jednak WalkingCat z reguły dzieli się całkiem trafnymi przypuszczeniami, więc może i tym razem coś jest na rzeczy. Zwłaszcza, że konto jest zablokowane i można do jego właściciela jedynie wysłać prośbę o obserwowanie. Oczywiście, nawet jeśli jest ono prawdziwe, to wcale nie musi świadczyć o rychłym uruchomieniu usługi.

Pomysł ten nie jest nowy i Phil Spencer Microsoftu już w 2017 roku stwierdził, że planowane jest uruchomienie Xbox Game Pass na PC, a jedyną rzeczą, która giganta powstrzymywała, był brak wysokiej jakości gier. Wiele tutaj zależy od porozumienia Microsoftu z wydawcami gier AAA. Game Pass na konsoli to prawdziwe złoto i na PC ma szansę powtórzyć sukces.

Aktualizacja

Jest to oficjalna informacja Microsoftu - Xbox Game Pass trafia na PC! Więcej szczegółów poznamy na konferencji Microsoft na targach E3, które startują 11 czerwca.