Wyciekł obraz Windows 11 24H2 LTSC (build 26100.1)

Wyciekł obraz Windows 11 24H2 LTSC (build 26100.1)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/4/2024, 7:41 PM

Liczba odsłon: 1651

Pierwszy obraz Windows 11 LTSC wyciekł właśnie do Internetu. Ktoś opublikował obrazy nadchodzącego wydania z numerem builda 26100.1, co pozwala właściwie każdemu wypróbować je przed oficjalnym ogłoszeniem i wydaniem. Według nieoficjalnego harmonogramu dojdzie do niego dopiero za kilka miesięcy.

O co dokładnie chodzi z tą wersją? LTSC, czyli Long-Term Servicing Channel, to inaczej długookresowy kanał obsługi, który zapewnia bardzo długi cykl życia dla produktów, takich jak Windows 10 czy Microsoft Office. Windows 11 nie otrzymał jeszcze do tej pory takiego wydania. To, które właśnie wyciekło, prawdopodobnie zapewni 5 lat wsparcia (zamiast 2 lat lub 18 miesięcy). Pozwoli ono opóźnić aktualizacje funkcji i otrzymywać jedynie niezbędne aktualizacje zabezpieczeń wydawane co miesiąc.

W kwietniu 2023 roku Microsoft potwierdził, że Windows 11 otrzyma wydanie LTSC, jednak po upływie roku wciąż czekamy na oficjalne ogłoszenie. Wygląda na to, że wkrótce do niego dojdzie, a wyciekła kompilacja 26100 jest w rzeczywistości wydaniem 24H2 w wersji RTM. Jest to zgodne ze wspomnianym we wstępie harmonogramem, udostępnionym przez Zaca Bowdena, według którego 24H2 osiągnąć ma status RTM właśnie w kwietniu.

Wyciekły build jako "26100-ltsc-x64-enus" można pobrać z Internet Archive (a właściwie to z torrentów). Zalecamy ostrożność i uruchamianie co najwyżej na maszynie wirtualnej.

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-11-24h2-ltsc-images-leak-ahead-of-official-announcement/

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia