Włączamy aktualizacje wizualne Windows 11 w Microsoft Edge

Włączamy aktualizacje wizualne Windows 11 w Microsoft Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/9/2021, 7:47 PM

Liczba odsłon: 4227

Windows bez niczyjej pomocy tylko w ograniczonym zakresie wpływa na wygląd aplikacji. Często ich wewnętrzne elementy, takie jak menu, przyciski i czcionki, ustalone są na sztywno i dopiero aktualizacje (jeśli producent je wypuści) pozwalają dopasować wygląd aplikacji do systemu. A jak to wygląda w przypadku Edge? Na chwilę obecną, aby włączyć specjalne efekty dopasowujące przeglądarkę do Windows 11, musimy samodzielnie włączyć flagę. Czy to jednak coś zmienia? Przygotowaliśmy dla Was porównanie kilku podstawowych składników interfejsu, dlatego możecie przekonać się o tym sami!

Jak włączyć aktualizacje wizualne Windows 11 w Edge?

  1. Otwórz Microsoft Edge Canary i upewnij się, że działa w aktualnej wersji.
  2. Przejdź na stronę edge://flags, aby włączyć edytor flag.
  3. Wyszukaj flagę Enable Windows 11 Visual Updates i włącz ją, wybierając z menu Enabled.
  4. Edge - aktualizacje wizualne Windows 11

  5. Uruchom ponownie przeglądarkę.

Czy warto wprowadzać tę zmianę?

Zmiana, którą ta flaga wprowadza, jest naprawdę subtelna i trzeba się dobrze przyjrzeć, by ją zauważyć. Ale taka chyba właśnie miała być. W wygładzaniu i modernizacji interfejsu w Windows 11 (jak i wielu innych produktach) chodzi o to, by zmiany były bardziej odczuwane i doświadczane podświadomie, niż aby rzucały się w oczy. Dopiero bezpośrednie zestawienie elementów interfejsu przed/po pozwala dostrzec te subtelne różnice. Przygotowaliśmy dla Was porównanie kilku takich najważniejszych składników:

Edge - aktualizacje wizualne Windows 11
Ustawienia i nie tylko — przed i po aktualizacji

Edge - aktualizacje wizualne Windows 11
Menu kontekstowe karty — przed i po aktualizacji

Edge - aktualizacje wizualne Windows 11
Pasek kart oraz pasek adresu — przed i po aktualizacji

Co dokładnie się zmieniło? Przede wszystkim pojawiło się więcej zaokrągleń, ikony i fonty w menu uległy powiększeniu, a tło paska kart i paska adresu stało się nieco jaśniejsze. Czy warto więc poświęcić te parę minut na aktywację flagi? Jeśli korzystacie z Edge Canary, to nie zaszkodzi spróbować. Jeśli nie, to możecie spokojnie poczekać, aż aktualizacje wizualne Windows 11 trafią do Waszego kanału Edge i staną się domyślnie włączone.